تیم امنیتی اپل به لطف مسائل Wi-Fi با مشکلاتی روبرو است. ابتدا، آسیب پذیری ترسناک KRACK که در ماه اکتبر برای دسترسی به رمزنگاری Wi-Fi کشف شده است. در حال حاضر محققان از آزمایشگاه Tencent Keen Lab از روش هکی استفاده کرده اند که از طریق Wi-FI و فقط از چهار اشکال برای اجرای نرم افزارهای مخرب بر روی آیفون 7 که آخرین سیستم عامل یعنی iOS 11.1 را دارا بوده است، استفاده کرده اند.

این هک برنده مسابقه Hacking Mobile Pwn2Own در روز سه شنبه بوده که توسط ZDI Trend Micro در توکیو برگزار شد، جایی که به محققان 110،000 دلار برای سوءاستفاده های موفقیت آمیز خود پرداخت شده است. اطلاعات زیادی در مورد آسیب پذیری این گروه وجود ندارد، اما یک سخنگوی از Trend Micro برای Forbes گفت: "تلفن به یک شبکه Wi-Fi متصل شده و یک برنامه مخرب نصب شده است. اطلاعات حساس را می توان از دستگاه هدف مورد استفاده قرار داد."

اپل، که در حال حاضر در مورد نقص ها به آن هشدار داده شده است، از این موضوع آگاه است و در حال کار بر روی یک تعمیر است که به زودی آماده خواهد شد. Trend Micro در یک پست وبلاگ گفت که نمایندگان شرکت اپل، گوگل و هوآوی در این مراسم حضور داشتند. آنها 90 روز برای رفع آسیب پذیری ها یا ارائه یک دلیل معتبر برای عدم رسیدگی به آنها در اختیار دارند، در غیر این صورت، Trend خود این مشکل را منتشر خواهد کرد.

هکرهای Keen با استفاده از دو اشکال موجود در مرورگر Safari اپل بر روی آیفون 7 درآمد خود را 45،000 دلار افزایش داده و همچنین برای حمله به پردازنده پایه ای تولید کننده چینی Huawei در دستگاه Mate9 Pro، $ 100،000 دیگر نیز دریافت کردند. یکی دیگر از محققان، Richard Zhu (معروف به "فلورسنس")، آیفون 7 را با مجموعه ای از سوء استفاده های سافاری هک کرد و 25.000 دلار به دست آورد. و 70 هزار دلار دیگر به یک محقق امنیتی موسوم به mj0011، از شرکت چینی Qihoo 360، برای حمله به Galaxy S8 سامسونگ داده شد.

همانطور که مسابقه Pwn2Own همچنان ادامه دارد، هکرهای حرفه ای تلاش خواهند کرد راه های دیگری را در دستگاه های اپل، سامسونگ و هوآوی و همچنین پیکسل Google پیدا کنند.

اپل نقطه ضعف های خود را با نسخه iOS 11.1 برطرف نموده، که شامل 13 اشکال فیزیکی حافظه است- که بیشتر آنها توسط کارمند پروژه Google Zero به نام Ivan Fratric شناسایی شده است، - که می تواند به هکرها اجازه دهد کدهای مخرب خود را بر روی iPhone اجرا نمایند.