توانایی Netflix برای به مشاهده و بررسی دقیق عادت ها در مجموعه داده های وسیع خود، سوالات مربوط به دسترسی کارمندان این شرکت به اطلاعات شخصی مشتریان را مطرح کرده است.

توییت بحث برانگیز ارسال شده توسط Netflix در این آخر خنده دار و در عین حال نگران کننده است.

توییت چند تن از مشتریان نامعلوم را که طی سه هفته گذشته به تماشای «شاهزاده کریسمس» نشسته اند را، مورد تمسخر قرار می دهد. این توییت، که در زمان نوشتن بیش از 103،000 بازدید داشته (و در حال رشد) است، در عرض چند ساعت پس از ارسال، به یکی از محبوب ترین توییت های تبدیل شده است.

توییت منتشر شده در روز یکشنبه می گوید: "به 53 نفری که هر روز شاهد "شاهزاده کریسمس" در 18 روز گذشته بوده اند: کسی دنبال شما بوده؟" Netflix نه تنها اذعان

کرد که شرکت می تواند با دقت تعیین کند که چه تعداد از بیش از 100 میلیون مشتری خود در یک زمان خاص چه محتواییی را تماشا می کنند، بلکه برخی از کارکنان به این اطلاعات دسترسی دارند.

به همین دلیل بعضی از افراد این توییت را عجیب عنوان کرده اند.

جای تعجب نیست که Netflix اطلاعات کاربران خود را جمع آوری می کند، زیرا از تجزیه و تحلیل داده ها برای الگوریتم توصیه های جدید استفاده می کند تا خدمات خود را بهبود. بدهد اما بعضی از آنها معتقد بودند که Netflix به طور موثری از موضع ممتاز خود برای جلب نظر مشتریان خود استفاده می کند.

ما از Netflix خواسته ایم که تعداد کارکنانی که به عادت های مشتریان دسترسی دارند را مشخص نماید و اینکه کنترلی در مورد دسترسی و انجام کار با داده ها وجود دارد یا خیر.

یک سخنگوی Netflix به این سؤالات خاص پاسخ نداد، اما برای ZDNet یک بیانیه ارسال کرد.

سخنگو گفت: "حفظ حریم خصوصی اعضای ما برای ما مهم است. این اطلاعات نشان دهنده روند مشاهده کلی است، نه اطلاعات مشاهده شده شخصی افراد خاص."

اگر عادلانه برخورد کنیم، Netflix اولین شرکت نیست که از اطلاعات وسیع خود برای بازاریابی یا تبلیغات استفاده می کند.

این نه تنها یادآوری می کند که شرکت ها داده ها را جمع آوری و ذخیره می کنند، بلکه حجم زیادی اطلاعات را در مورد مشتریان خود تولید می کنند و شرکت ها می توانند تقریبا هر چیزی را که می خواهند با آن انجام دهند - حتی ارسال توییت های شگفت انگیز و عجیب به 4.2 میلیون کاربر خود.