StartCom اعلام کرده است که صدور گواهینامه های جدید در پایان سال 2017 متوقف خواهد شد، چرا که کسب و کار برای خاتمه در سال 2020 تنظیم شده است.

این صادر کننده گواهینامه چینی اعلام کرد که نمی تواند از اعتماد از دست رفته گواهی نامه های خود و شرکت مادر WoSign که از طرف چهار شرکت عمده مرورگر مورد بی اعتمادی واقع شده است، خود را بازیابی نماید.

"حدود یک سال قبل اکثر سازندگان مرورگر تصمیم گرفتند StartCom را بی اعتبار کنند، گواهینامه ریشه های StartCom را از فروشگاه های ریشه خود حذف کنند و گواهینامه هایی را که اخیرا توسط StartCom صادر شده، قبول نکنند. " این مطلب را شرکت در بیانه ای اعلام کرده است.

"با وجود تلاش های انجام شده توسط StartCom، تا به حال هیچ نشانه مشخصی از مرورگر ها وجود ندارد که StartCom قادر به بازگرداندن اعتماد می شود، یا خیر. بنابراین، صاحبان StartCom تصمیم گرفتند StartCom را بعنوان یک صادر کننده گواهینامه تعطیل نمایند."

به گفته این شرکت، از آغاز سال 2018 گواهی های جدید ایجاد نخواهد شد و تنها دو سال اعتبار خدمات ارائه می کنند، که در سال 2020 تمام گواهینامه ها لغو خواهند شد.

در سپتامبر سال 2016، موزیلا پروسه بی اعتنایی گواهی ها را از WoSign و StartCom آغاز کرد. در طول سال آینده آن، گوگل و اپل نیاز روش موزیلا را به کار گرفتند.

StartCom و WoSign تنها شرکت هایی نیستند که گواهینامه های آنها مورد بی اعتماد قرار گرفته است، زیرا سیمانتک نیز گواهی نامه های TLS آن در لیست سیاه قرار دارد. گوگل اعلام کرده است که اعتبارات را از گواهینامه های سیمانتک که قبل از 1 ژوئن 2016 صادر شده است، زمانی که Chrome 66 در آوریل 2018 ارائه شود، حذف خواهد کرد.

در ماه آگوست، سیمانتک کسب و کار امنیت وب خود را به DigiCert فروخت، با معامله ای که در 31 اکتبر بسته شد. با مشاهده شرایط قرارداد ، Symantec مقدار 950 میلیون دلار را از قبل دریافت می کند و در عوض 30 درصد از سهام DigiCert را دریافت می کند.