تیم Project Zero شرکت گوگل جزئيات يک فايل اصلاح نشده که برای مبارزه در برابر نفوذ در Edge را منتشر کرده است.

کاهش تهدید، Code Guard Arbitrary (ACG)، در بروزرسانی Creators Update ویندوز 10 وارد شد تا از حملات وب برای تلاش برای بارگیری کد مخرب در حافظه جلوگیری کند. این سیستم دفاعی تضمین می کند که تنها کد به درستی امضا شده می تواند به حافظه منتقل شود.

با این حال، همان طور که مایکروسافت توضیح می دهد، کامپایلرهایJust-in-Time (JIT) که در مرورگرهای وب مدرن استفاده می شوند، مشکلاتی برای ACG ایجاد می کنند. کامپایلر JIT جاوا اسکریپت را به کد بومی تبدیل می کند، که برخی از آنها نامعلوم است و در یک فرآیند محتوا اجرا می شود.

برای اطمینان از اینکه کامپایلرهای JIT با ACG فعال شده اند، مایکروسافت کامپایلر JIT را در Edge در فرآیند جداگانه ای اجرا می کند که در یک sandbox ایزوله اجرا می شود. مایکروسافت گفت این حرکت "یک کار مهندسی با اهمیت است."

مایکروسافت می گوید: "پردازش JIT مسئول کامپایل کردن جاوا اسکریپت به کد بومی است و آن را به یک فرایند محتوا تبدیل می کند. در این روش، فرآیند محتوا هرگز مجاز نیست به طور مستقیم نقشه های خود را تغییر داده یا صفحات کد JIT خود را تغییر دهد."

Project Zero گوگل یک مسئله را مطرح کرده است که روند پردازش JIT داده های اجرایی را در فرایند محتوا می نویسد.

گوگل در اواسط ماه نوامبر این مسئله را با درجه اهمیت متوسط به مایکروسافت گزارش کرد و روز جمعه در آخرین مهلت 90 روزه آن را منتشر کرد.

مایکروسافت در یک پاسخ به گوگل این مشکل را پذیرفته و قرار بوده است تا در پچ این ماه این مشکل برطرف شود اما مسئله "پیچیده تر" از تصور اولیه بوده و در حال حاضر هدف قرار دادن پچ در ماه مارس برای اصلاح است.

مایکروسافت گفت: "اصلاح پیچیده تر از پیش بینی های اولیه است و احتمالا ما نمی توانیم به دلیل مسائل مدیریت حافظه از مهلت رسمی فوریه برخوردار باشیم."

"تیم اعتقاد دارد که در 13 مارس اصلاحیه ارائه شود، با این حال این فراتر از 90 روز SLA و 14 روز گارانتی برای هماهنگی با به روزرسانی های سه شنبه گذشته است."