بلاگ سافت‌یاب مرجع آنلاین معرفی، ارزیابی و بررسی تخصصی نرم‌افزارهای اورجینال

چگونگی محافظت اطلاعات CRM در برابر تهدیدات امنیتی

چگونگی محافظت اطلاعات CRM در برابر تهدیدات امنیتی

چگونگی محافظت اطلاعات CRM در برابر تهدیدات امنیتی

چگونگی محافظت اطلاعات CRM در برابر تهدیدات امنیتی: اگر در بازار پلت فرم CRM رابطه سرمایه گذار (IR) هستید، باید بر امنیت تمرکز کنید. این پلتفرم یک معدن طلا از اطلاعات خواهد بود که حاوی اطلاعات داخلی مهم در مورد امور مالی و اطلاعات شخصی شما از سهامداران شما است.

اگر مطمئن نیستید که این داده‌ها ایمن هستند یا خیر، این احتمال وجود دارد که بتوانید داده‌های مهم مشتریان و مالکیت خصوصی را افشا کنید.

نقض داده‌ها می‌تواند شهرت شما را تحت تأثیر قرار دهد و در نتیجه سهام شما سقوط کند. اما مهمتر از همه، اگر عدم امنیت شما دلیل نقض باشد، ممکن است با پیامدهای قانونی قابل توجهی روبرو شوید.

قوانین امنیتی و حریم خصوصی صنعت مالی را به شدت تنظیم می‌کند و هر سازمانی که تشخیص دهد که این قانون را نقض می‌کند، باید جریمه‌های سنگین یا تسویه حساب بپردازد.

برای محافظت از نام تجاری و بودجه خود، باید به طور کامل در مورد شرکت‌های روابط سرمایه گذاران تحقیق کنید و سیاست‌های امنیتی آن‌ها را به دقت با تجزیه و تحلیل آن‌ها مقایسه کنید. موارد زیر ویژگی‌هایی است که باید از ارائه دهنده فناوری IR خود بخواهید:

رمزگذاری

رمزگذاری تمام ترافیک در حال حمل و نقل و داده‌ها و حداقل اندازه گیری امنیتی است. ارائه دهنده خدمات IR شما باید از جدیدترین مجموعه‌های رمزنگاری برای اطمینان از بالاترین سطح رمزگذاری استفاده کند. برای شفافیت بیشتر، آن‌ها باید نحوه ذخیره این داده‌ها را به اشتراک بگذارند. در صورت استفاده از مزارع داده شخص ثالث، آن‌ها باید ارائه دهندگان خدمات پیشرو در صنعت با حفاظت فیزیکی از سرورها و زیرساخت‌ها باشند.

اعتبارسنجی

ارائه دهنده خدمات IR قوانین حریم خصوصی و پروتکل‌های امنیتی خود را مطابق با مقررات سطح صنعت طراحی می‌کند. شما می‌خواهید به دنبال شرکتی باشید که دارای گواهینامه ISO (سازمان بین المللی استاندارد) باشد. ISO 27000 ثابت می‌کند IR CRM شما از بهترین شیوه‌های تعیین شده در صنعت مدیریت امنیت اطلاعات پیروی می‌کند.

گواهینامه دیگری که باید به دنبال آن باشید System and Organization Controls 2 (SOC-2) Type 2 است. این گواهی شخص ثالث، پردازش داده‌های یک سرویس IR را با پنج اصل خدمات اعتماد آن مقایسه می‌کند: امنیت، در دسترس بودن، پردازش، صداقت، محرمانه بودن و حفظ حریم خصوصی به کسانی که استانداردهای بالای خود را برای تشخیص نفوذ رعایت می‌کنند ممکن است دارای چنین اعتبارنامه‌ای باشند.

مطالب مشابه :  تقسیم‌ بندی مرورگر چیست؟

ممیزی‌های انطباق امنیتی

امنیت سایبری یک معیار دائمی است. به همین دلیل ضروری است که یک شرکت IR ممیزی‌های منظمی را انجام دهد تا اطمینان حاصل شود که کنترل‌های امنیتی آن‌ها کافی است. بهترین سرویس IR ممیزی‌های داخلی را به تنهایی انجام می‌دهد و شرکت‌های امنیتی شخص ثالث را برای ارزیابی، نظارت، بررسی و بهبود طراحی آن‌ها استخدام می‌کند.

تست نفوذ

 تست نفوذ یک حمله سایبری شبیه سازی شده است که چگونگی امنیت در برابر حملات سطح برنامه و زیرساخت مقاومت را تجزیه و تحلیل کرده و  این دو هدف اصلی را  پیروی می‌کند:

این نشان می‌دهد که پروتکل‌های امنیتی فعلی چقدر در برابر حمله مقاومت می‌کنند.
این برنامه هر گونه آسیب پذیری بالقوه‌ای را که هکر می‌تواند از آن استفاده کند، آشکار می کند و به شرکت این امکان را می دهد تا قبل از افشای داده‌ها، این مشکلات را وصله کند.

نتیجه: این فقط یک شروع است
رمزگذاری، اعتباربخشی، ممیزی‌های انطباق امنیتی و آزمایش نفوذ تنها برخی از روش‌هایی است که یک سرویس IR از داده‌های CRM شما محافظت می‌کند. اگرچه آن‌ها باید استاندارد باشند‌، اما همه ابزارهای IR دارای این سطح امنیت نیستند. با این وجود‌، راه‌های دیگری برای بهبود امنیت و قفل داده‌ها وجود دارد.

تنها راهی که می‌توانید اطمینان حاصل کنید که سرویس IR شما از این استانداردها مطابقت دارد یا فراتر می رود، انجام تحقیق است. صرف وقت برای مرور سیاست‌های حفظ حریم خصوصی و امنیت به شما کمک می‌کند تا از داده‌های اختصاصی، اطلاعات مشتری و نام تجاری خود محافظت کنید.

منبع: hackread

مقاله فوق را به رایگان دانلود کنید

 انتخاب آنتی ویروس مناسب خود با این شماره 09224971053 تماس بگیرید.

مارو در شبکه های اجتماعی خودتان به اشتراک بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

Main Menu x