09224971053 تماس با ما

0مورد

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

با افزایش روزافزون مقررات مربوط به محافظت از داده ها و حملات مخرب مداوم در سطح جهانی ، حفاظت از داده ها به بخشی اجباری، از استراتژی امنیتی هر شرکتی تبدیل شده است. اما سازمان ها در تلاشند تا با الزامات پیچیده مقررات و تهدیدهای جدید مطابقت داشته باشند ، اما غالباً از بعضی از نقاط کلیدی غافل شده و در عین حال نقاط ضعف آشکاری در سیاست های حفاظت از داده خود دارند.

ادامه مطلب
۱۳۹۸/۰۶/۰۶ توسط مدیر سیستم امنیت, نشت اطلاعات, نظر‌ها

پروتکل امنیتی WPA3 برای WiFi مجموعه جدیدی از مشکلات را به همراه داشته است و این مشکل حتی بزرگتر از همه موارد گذشته است و از توسعه دهندگان تجهیزات تا کاربران نهایی را تحت تاثیر قرار می دهد.

ادامه مطلب
۱۳۹۸/۰۵/۲۳ توسط مدیر سیستم wifi, امنیت, نظر‌ها

باج افزارهای اندرویدی از سال 2017 رو به کاهش بوده اند - اما اخیراً محققان ESET یک خانواده باج افزار جدید ، Android / Filecoder.C را کشف کردند. با استفاده از لیست های تماس قربانیان، سعی در گسترش بیشتر از طریق پیام کوتاه هایی با پیوندهای مخرب بوده است.

ادامه مطلب
۱۳۹۸/۰۵/۱۶ توسط مدیر سیستم باج افزار, اندروید, نظر‌ها

دانستن اینکه شرکتی که با آن تجارت می کنید هک شده است می تواند دلسرد کننده باشد. متأسفانه ده ها شرکت از جمله LinkedIn ، Target ، Uber ، Bank of America و Home Depot در چند سال گذشته نقض داده ها را تجربه کرده اند.

ادامه مطلب
۱۳۹۸/۰۵/۰۹ توسط مدیر سیستم امنیت اطلاعات, نظر‌ها

اگر چه امروزه نمی توانیم بدون گوشی های هوشمندمان کار کنیم، اما باید بسیار مراقب باشیم، زیرا می توانند بسیار آسیب پذیر تر از آنچه فکر می کنیم باشند. هک کردن دیگر فقط یک موضوع جالب برای هالیوود یا حتی تهدیدی برای شرکت های بزرگ و شرکت های چند ملیتی نیست.

ادامه مطلب
۱۳۹۸/۰۴/۲۶ توسط مدیر سیستم امنیت, گوشی هوشمند, نظر‌ها

Bloatware بیش از یک مزاحم است. این می تواند یک خطر امنیتی برای میلیون ها دستگاه از Android تا ویندوز 10 باشد.

ادامه مطلب
۱۳۹۸/۰۴/۱۸ توسط مدیر سیستم bloatware, اندروید, ویندوز, نظر‌ها

خدمات ذخیره سازی فایل مبتنی بر ابر می تواند فوق العاده مفید باشد. آنها به شما اجازه می دهند از هر دستگاهی از هر نقطه از جهان به فایل های خود دسترسی پیدا کنید. نگه داشتن یک کپی از خودتان برای نسل ها بعد یک بحث است ... ذخیره اطلاعات شخصی بسیار حساس بحث دیگری است.

ادامه مطلب
۱۳۹۸/۰۴/۰۵ توسط مدیر سیستم رمزگذاری, صندوق امن, نظر‌ها

بیش از 1.5 میلیارد نفر از سرویس Gmail گوگل استفاده می کنند. در ضمن، برنامه تقویم Google بیش از یک میلیارد بار از Play Store دانلود شده است. محققان امنیتی این هفته هشدار دادند که هکرها از محبوبیت هر دو آنها استفاده کرده تا کاربران را با یک حمله سرقت اعتبار هدف قرار دهند.

ادامه مطلب
۱۳۹۸/۰۳/۲۹ توسط مدیر سیستم gmail, فیشینگ, نظر‌ها

امروزه امنیت آنلاین و حریم خصوصی موضوعات بسیار مهمی هستند. اغلب احساس می کنید که مقابل شرکت هایی مانند گوگل و فیس بوک ناتوان هستید.اگر شما هم چنین احساسی دارید، ما خبر خوبی برای شما داریم: برای اطمینان از حفظ حریم خصوصی خود، می توانید کارهای آسانی انجام دهید - ما به شما نشان خواهیم داد!

ادامه مطلب
۱۳۹۸/۰۳/۲۵ توسط مدیر سیستم حریم خصوصی, نظر‌ها

امنیت مرورگر امروز یک موضوع بزرگ است، با تمام خطراتی که می توانید با آن روبرو شوید. در حالی که بسیاری از افراد تنها بر روی مواردی نظیر حریم خصوصی آنلاین و امنیت رایانه تمرکز می کنند، مرورگر شما نیز می تواند یک بحران بالقوه باشد - مخصوصا اگر از آن برای ذخیره و همگام سازی کلمه عبور استفاده کنید. در نهایت، شما نمی خواهید کسی بغیر از شما به حساب شما وارد شده و به همه این اطلاعات حساس دسترسی داشته باشد، درست است؟

ادامه مطلب
۱۳۹۸/۰۳/۰۹ توسط مدیر سیستم احراز هویت, نظر‌ها

احراز هویت دو عاملی یا 2FA بخش مهمی از امنیت آنلاین شما است. حتی می توان گفت که این سه کلمه مهمترین عامل برای حفظ امنیت و حساب های کاربری شما است.

ادامه مطلب
۱۳۹۸/۰۳/۰۱ توسط مدیر سیستم 2FA, احراز هویت, نظر‌ها

WhatsApp یک آسیب پذیری را رفع کرده که مهاجمین را قادر به تزریق نرم افزارهای جاسوسی بر روی گوشی های تلفن های همراه کرده بود. این مورد هم توسط WhatsApp و هم یک فروشنده فن آوری جاسوسی برای Financial Times تأیید شده است.

ادامه مطلب
۱۳۹۸/۰۲/۲۵ توسط مدیر سیستم WhatsApp, جاسوس افزار, نظر‌ها

همانطور که جهان در هم آمیخته تر می شود و نظارت ها بیشتر شده اند، واضح است که اطلاعات زیادی در مورد ما - فعالیت ها، سلامتی، مالی، واقعا همه چیز - جمع آوری می شود.

ادامه مطلب
۱۳۹۸/۰۲/۱۸ توسط مدیر سیستم نشت داده, نظر‌ها

2 می، روز جهانی رمز عبور است، روزی که نشان می دهد چگونه یک رمز عبور ضعیف می تواند شما را در معرض خطر قرار دهد. همانطور که فرآیندها و ابزارهایی که ما در زندگی روزمره استفاده می کنیم بیشتر و بیشتر در دنیای آنلاین اتفاق می افتند، تعداد کلمه های عبور ما ایجاد کرده و باید به یاد داشته باشیم، افزایش می یابد.

ادامه مطلب
۱۳۹۸/۰۲/۱۴ توسط مدیر سیستم رمز عبور, امنیت, نظر‌ها

مایکروسافت به صورت رسمی اعلام کرد. در ماه ژانویه آینده چرخه عمر سیستم عامل ویندوز 7 به پایان خواهد رسید. این به این معنی نیست که دستگاه های قدیمی شما در اول ژانویه دیگر روشن نخواهد شد بلکه به روز رسانی جدید سیستم عامل برای آسیب پذیری های جدید دیگر ارائه نخواهند شد.

ادامه مطلب
۱۳۹۸/۰۲/۰۴ توسط مدیر سیستم ویندوز7, امنیت, به روز رسانی, نظر‌ها

یک بار دیگر، ما موضع خود را به عنوان یک شریک امنیتی مهم فناوری اطلاعات تاکید کردیم. پس از همکاری با مایکروسافت و ESET، ما مشارکت فن آوری یکی دیگر از شرکت های مهم را به دست آورده ایم. ما تبدیل به بخشی از اکوسیستم اتحاد فناوری Fortinet شده ایم. یکپارچگی راه حل پیشگیری نشت اطلاعات Safetica با محصولات Fortinet، به کسب و کارها یک ابزار قدرتمند برای حفاظت از داده ها، صرفنظر از حوزه ای که در آن فعالیت می کنند، داده است.

ادامه مطلب
۱۳۹۸/۰۱/۲۱ توسط مدیر سیستم DLP, جلوگیری از نشت اطلاعات, Safetica, نظر‌ها

Justin Schuh، مدیر امنیت و مهندسی Google Chrome، هشدار داده است که کاربران محبوب ترین مرورگر وب باید "همین لحظه" Chrome خود را به روز کنند. چرا همین الان؟ به زبان ساده، یک آسیب پذیری روز صفر برای Chrome وجود دارد که گروه تجزیه و تحلیل تهدیدات Google آن را پیدا کرده و به صورت جدی از آن سوء استفاده شده است.

ادامه مطلب
۱۳۹۷/۱۲/۲۲ توسط مدیر سیستم آسیب پذیری , گوگل کروم , روز صفر, نظر‌ها

گوشی هوشمند جدیدی خریداری کردید؟ پس باید به فکر فروش و یا دور انداختن گوشی قدیمی خود باشید، اما پیش از این مطمئن شوید که همه اطلاعات شخصی خود را پاک کرده باشید.

ادامه مطلب
۱۳۹۷/۱۲/۱۵ توسط مدیر سیستم گوشی هوشمند, نظر‌ها

دانلود فیلم ها و موسیقی با یک کلیک، افزایش سرعت گشت وگذار در اینترنت، و یا جلوگیری از تبلیغات آزار دهنده. فایرفاکس و کروم بسیار محبوب هستند زیرا فقط با چند کلیک می توانید افزونه های کاربردی را به این مرورگرها اضافه کنید. اما آنچه که بسیاری نمی دانند این است که این افزونه ها واقعا خطرناک هستند.

ادامه مطلب
۱۳۹۷/۱۲/۰۱ توسط مدیر سیستم افزونه, مرورگر, امنیت, نظر‌ها

هکرها و تاکتیک های آنها به طور مداوم در حال تکامل هستند اما یک چیز ثابت باقی می ماند: خرده فروشان اهداف اصلی حملات سایبری هستند. این مسئله بسیار مشخص است که تقریبا در هر گزارش امنیتی سایبری در چند سال گذشته، شرکت های خرده فروشی در لیست سازمان های تحت حمله بوده اند. با توجه به این موضوع و این حقیقت که حجم عظیمی از حملات سایبری به صورت روزانه رخ می دهند، حیاتی است که خرده فروشان بلوغ امنیتی خود را تقویت کنند. درک ریسک ها، همراه با اقداماتی که می تواند برای کاهش آن ها انجام شود، به خرده فروشان کمک خواهد کرد.

ادامه مطلب
۱۳۹۷/۱۱/۲۵ توسط مدیر سیستم امنیت سایبری, نظر‌ها

ایرباس، شرکت سازنده هواپیما که کار طراحی و تولید هزاران محصول هوایی و فضایی بین المللی را در سراسر جهان بر عهده دارد، با نقض اطلاعات مواجه شده است.

ادامه مطلب
۱۳۹۷/۱۱/۱۷ توسط مدیر سیستم نقض اطلاعات, امنیت, نظر‌ها

شناسایی یک ایمیل فیشینگ آسان به نظر می رسد. در حقیقت، میلیون ها نفر فریب ایمیل هایی را می خورند که از آنها میخواهد رمز عبور Outlook، مجوز تلویزیون یا حساب اپل خود را تغییر دهند.

ادامه مطلب
۱۳۹۷/۱۱/۱۰ توسط مدیر سیستم فیشینگ, امنیت, ایمیل, نظر‌ها

در سال گذشته انواع و اقسام نقض داده ها را داشته ایم. بعضی از آنها به قدری بزرگ بوده اند که از خود می پرسید چگونه چنین اتفاقی ممکن است رخ دهد. Quora، Marriot، Equifax تنها موردهای کوچکی هستند که ممکن است شما به خاطر آورید. در حال حاضر یک مجموعه اطلاعات جدید قابل توجه وجود دارد: تقریبا 773 میلیون آدرس ایمیل منحصر به فرد و حدود 22 میلیون رمز عبور منحصر به فرد در MEGA، سرویس ابری معروف یافت شده است.

ادامه مطلب
۱۳۹۷/۱۱/۰۳ توسط مدیر سیستم نقض, اطلاعات, اویرا, نظر‌ها

سال جدید میلادی شروع شده است - و اگر کسی بتواند در خصوص موضوعی مطمئن باشد آن است که تهدیدات متوقف نخواهند شد، بلکه به صورت تصاعدی افزایش خواهند یافت. Avira در سال گذشته با نگاهی به الگوها، اعداد و روندها، پیش بینی می کند که در سال جاری در انتظار چه مواردی خواهیم بود:

ادامه مطلب
۱۳۹۷/۱۰/۲۶ توسط مدیر سیستم امنیت, اویرا, avira, نظر‌ها

ESET، یکی از شرکت های پیشگام در زمینه پژوهش امنیت سایبری و یک شرکت امنیتی اروپایی است که شواهدی را مبنی بر ارتباط گروه جاسوسی سایبری معروف TeleBots و بدافزار Industroyer، قویترین بدافزار مخرب مدرن که سیستم های کنترل صنعتی را مورد هدف قرار داد، و عامل قطع برق سراسری در کیف، پایتخت اوکراین در سال 2016 بوده، پیدا کرده است.

ادامه مطلب
۱۳۹۷/۰۹/۲۱ توسط مدیر سیستم امنیت, سایبری, ایست, eset, نظر‌ها

برای هر کسی که سفر را دوست دارد مهم است که اتاق های خود را پیش از موعود رزرو کند – زیرا ممکن است شانس نداشته و در هنگام رسیدن به مقصد هتل پر شده باشد. خبر خوب: در حال حاضر رزرو اتاق به صورت آنلاین بسیار آسان است، بدون توجه به نوع هتل. خبر بد: از آنجا که همه چیز اینترنتی است، خطرات هک شدن نیز بسیار زیاد است.

ادامه مطلب
۱۳۹۷/۰۹/۱۴ توسط مدیر سیستم هک, امنیت, آنتی ویروس, اویرا, نظر‌ها

تا به حال فکر کرده اید که اگر دو برنامه آنتی ویروس به طور همزمان اجرا شوند، محفاظت بهتری از کامپیوتر می شود؟ خوب، ممکن است بخواهید دوباره درباره آن فکر کنید، زیرا در این مورد، یکی بهتر از دو است.

ادامه مطلب
۱۳۹۷/۰۸/۲۸ توسط مدیر سیستم آنتی ویروس, امنیت, نظر‌ها

امنیت اینترنت یک گام مهم برای محافظت در برابر تهدیدات آنلاین است. آنتی ویروس به روز، فایروال فعال و همچنین نصب آخرین پچ ها و به روز رسانی ها به شما اطمینان می دهد که اکثر تهدیدها ناکارآمد هستند. اما نرم افزار به تنهایی نمی تواند 100 درصد از شما محافظت کند.

ادامه مطلب
۱۳۹۷/۰۸/۰۲ توسط مدیر سیستم اینترنت, امنیت, نظر‌ها

Locky، WannaCry، Petya - اینها فقط سه مورد از باج افزارهایی هستند که کامپیوترها در سراسر جهان را تهدید کردند. معمولا افرادی که این باج افزارها را ایجاد می کنند، کاربران را با کلیک بر روی لینک های ایمیل آلوده یا باز کردن فایل های آلوده به دام می اندازند - سپس حمله شروع می شود. یک پیام بر روی صفحه، نمایش داده می شود و از قربانیان خواسته می شود که باج را به صورت ارز مجازی، اغلب بیت کوین پرداخت کنند.

ادامه مطلب
۱۳۹۷/۰۷/۳۰ توسط مدیر سیستم Ransomware, باج افزار, نظر‌ها

اکثر افرادی که وقت خود را در اینترنت می گذرانند، احتمالا حداقل یک بار از گوگل پلاس بازدید کرده اند و پروفایل خود را تنظیم کرده اند - به این دلیل که کنجکاو بوده یا به این دلیل که برخی سرویس های Google بیشتر یا کمتر از آن استفاده می کنند. در آخر شما احتمالا آن را رها کرده اید. اکنون گوگل پلاس برای کاربران مسدود است. به علت یک اشکال در API که ظاهرا اطلاعات حدود 500،000 حساب را منتشر کرده است.

ادامه مطلب
۱۳۹۷/۰۷/۲۸ توسط مدیر سیستم leakage, hack, نظر‌ها

سرقت از مبادلات بیت کوین این روزها خیلی رایج است، به نظر می رسد که دائما در انتظار سرقت بعدی هستیم. دیگر مسئله اتفاق افتادن یا نیافتادن نیست، مسئله زمانی است که یک مبادله دیگر هک شده است. موضوع این مطلب نیز در رابطه با سرقت از یک انتقال ارز رمز گذاری شده در یک صرافی ژاپنی، Zaif، است که در آن 60 میلیون دلار سرقت شد، تقریبا 6000 بیت کوین!

ادامه مطلب
۱۳۹۷/۰۷/۱۶ توسط مدیر سیستم امنیت, بیت کوین, نظر‌ها

مراقبت روزانه از دندان ها، بله کامپیوتر بسیار اهمیت دارد. ما در طول زندگی با بعضی از عادت های روزمره بزرگ می شویم: مسواک زدن دندان ها پس از هر وعده غذایی، روزی یکبار دوش گرفتن، و رسیدگی به ناخن ها در زمان نیاز.

در زندگی آنلاین، مراحل مراقبت روزمره کمتر قطعی هستند: اسکن دستگاه ها برای نرم افزارهای مخرب توسط آنتی ویروس به طور مرتب و یا نصب پچ ها و به روز رسانی ها در اسرع وقت. این دستورالعمل ها پاسخ نمی دهند که "به طور مرتب" منظور چه زمان هایی هستند.

ادامه مطلب
۱۳۹۷/۰۷/۱۵ توسط مدیر سیستم آنتی ویروس, اسکن, نظر‌ها

یکی از حساب های شبکه اجتماعی شما هک شده است؟ چگونه متوجه این موضوع می شوید - و مهمتر از همه، چه کاری باید انجام دهید؟ راهنمایی های زیر به این سوالات خسته کننده پاسخ خواهد داد!

ادامه مطلب
۱۳۹۷/۰۷/۱۱ توسط مدیر سیستم social media, hack, نظر‌ها

آیا تا به حال برای شما سوال نشده است که ایمیل های فیشینگ از کجا آمده است؟ یا جایی که مجرمان سایبری ممکن است از نام، نام کاربری و رمز عبور شما مطلع شوند؟ در حالی که بیشتر آنها از نقض داده ها پیدا شده است (و تعداد آنها بسیاری زیاد است) و در Darknet فروخته می شود، برخی از سازمان های مجرم ظاهرا دوست دارند اطلاعات ارزشمند را با همه به اشتراک بگذارند.

ادامه مطلب
۱۳۹۷/۰۶/۲۴ توسط مدیر سیستم امنیت, رمزعبور, نظر‌ها

در سال 1971 اینترنت وجود نداشت - تقریبا هیچ کامپیوتر خانگی وجود نداشت! با این وجود این زمانی بود که اولین ویروس ها ظاهر شدند. در مقایسه با امروز، آنها بسیار اهلی بودند. یکی از اولین ویروس ها، "Creeper"، فقط پیام "من CREEPER هستم: اگر می توانید من را بگیرید" را نمایش می داد.

ادامه مطلب
۱۳۹۷/۰۶/۲۱ توسط مدیر سیستم آنتی ویروس, امنیت, نظر‌ها

محقBritish Airways که در لندن مستقر است، نقض گسترده اطلاعات را تایید کرده است. با این حال، بزرگترین شرکت هواپیمایی بریتانیا در مورد اینکه دقیقا چطور این اتفاق افتاده سکوت کرده است. تنها موردی که همه می داند این است که هکرها موفق به سرقت اطلاعات مشتریان از ba.com شدند.

ادامه مطلب
۱۳۹۷/۰۶/۱۹ توسط مدیر سیستم امنیت, نقض داده, نظر‌ها

محققان امنیت سایبری در Nightwatch یک سیستم افشای داده حساس را از طریق آسیب پذیری WiFi در سیستم عامل اندروید شناسایی کردند.

ادامه مطلب
۱۳۹۷/۰۶/۱۴ توسط مدیر سیستم آسیب پذیری, اندروید, امنیت, نظر‌ها

امروزه زندگی به صورت آنلاین و در فضای دیجیتال به مانند زندگی عادی جریان دارد. اکثر مردم همه چیز را بر روی گوشی های هوشمند و رایانه های شخصی خود دارند: مخاطبین، تقویم ها، تصاویر و موارد دیگر. و سپس رسانه های اجتماعی وجود دارد که در آن شما اکتشافات روزانه و اتفاقات خود را با جهان به اشتراک می گذارید!

ادامه مطلب
۱۳۹۷/۰۶/۱۲ توسط مدیر سیستم avira, security, data loss, نظر‌ها

ESET، یک رهبر جهانی در امنیت سایبری از اتحادیه اروپا است که امروز اعلام کرد که مجموعه ای جدید از محصولات و خدمات جامع امنیت سایبری را ارائه کرده است تا به طور فعال تشخیص تهدیدات و محافظت از دستگاه های آنها را به طور موثر انجام دهد.

ادامه مطلب
۱۳۹۷/۰۶/۱۰ توسط مدیر سیستم CyberSecurity, ESET, نظر‌ها

در زمانه ای که داده ها دیگر نمی توانند در شبکه های شرکت بدون طبقه بندی وجود داشته باشند و شفافیت داده ها و حفاظت از اطلاعات حساس برای تطابق با قوانین مانند مقررات حفاظت کلی داده های اتحادیه اروپا (GDPR) و HIPAA، FISMA، NIST و غیره به امری ضروری تبدیل شده اند. در ایالات متحده، طبقه بندی داده ها و پیشگیری از دست دادن داده ها به عنوان ابزار ضروری برای استراتژی های مدیریت موثر داده ها ظهور کرده اند.

ادامه مطلب
۱۳۹۷/۰۶/۰۷ توسط مدیر سیستم DLP, data classification, نظر‌ها

حصول اطمینان از امنیت یک شبکه خانگی همیشه آسان نیست - حتی اگر شما تمام اقدامات احتیاطی را که می توانید انجام دهید. عوامل متعددی وجود دارد که در آن نقش دارند و یکی از آنها روتر است. با یک رمز عبور خوب و رمزگذاری WPA2 شما تقریبا مطمئن هستید. تا به امروز به این گونه بوده است. محققان روش جدید و ظاهرا بسیار آسانی برای هک WPA / WPA2 PSK فعال Wi-Fi کشف کردند.

ادامه مطلب
۱۳۹۷/۰۵/۳۰ توسط مدیر سیستم WiFi, WPA2, نظر‌ها

حملات به خانه های هوشمند نه تنها به علت حملات هکرها، بلکه به دلیل دستگاه هایی هستند که محافظت ضعیفی دارند. برای یادگیری نحوه بستن پورت های خطرناک به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

ادامه مطلب
۱۳۹۷/۰۵/۲۴ توسط مدیر سیستم IoT, security, امنیت, خانه هوشمند, نظر‌ها

حملات به خانه های هوشمند نه تنها به علت حملات هکرها، بلکه به دلیل دستگاه هایی هستند که محافظت ضعیفی دارند. برنامه Home Guard جدید به شما کمک می کند آسیب پذیری ها را شناسایی کرده و آنها را حل کنید.

ادامه مطلب
۱۳۹۷/۰۵/۲۰ توسط مدیر سیستم IoT, security, امنیت, خانه هوشمند, نظر‌ها

حملات به خانه های هوشمند نه تنها به علت حملات هکرها، بلکه به دلیل دستگاه هایی هستند که محافظت ضعیفی دارند. برنامه Home Guard جدید به شما کمک می کند آسیب پذیری ها را شناسایی کرده و آنها را حل کنید.

ادامه مطلب
۱۳۹۷/۰۵/۱۷ توسط مدیر سیستم IoT, security, امنیت, خانه هوشمند, نظر‌ها

اگرچه ما امروز نمی توانیم بدون گوشی های هوشمند خود کار کنیم، باید بسیار مراقب باشیم، زیرا می تواند بسیار آسیب پذیرتر از آنچه فکر می کنیم باشد. هک کردن دیگر فقط یک موضوع جالب برای هالیوود یا حتی تهدیدی برای شرکت های بزرگ و شرکت های چند ملیتی نیست.

ادامه مطلب
۱۳۹۷/۰۵/۱۰ توسط مدیر سیستم smart, phone.security.wifi, نظر‌ها

آسیب پذیری بالقوه جدی بر روی بلوتوث تاثیر می گذارد که می تواند منجر به نشت اطلاعات خصوصی از گوشی های هوشمند اپل، گوگل و کامپیوترها و گوشی های هوشمند مبتنی بر اینتل شود. پچ ها در دسترس هستند، بنابراین کاربران نگران باید به روز رسانی را انجام دهند. میلیون ها دستگاه، اگر نگوییم صدها میلیون یا میلیارد، احتمالا تحت تاثیر قرار می گیرند.

ادامه مطلب
۱۳۹۷/۰۵/۰۳ توسط مدیر سیستم hack, bluetooth, نظر‌ها

وقتی متوجه شدید که آدرس ایمیل، نام کاربری و رمز عبور شما توسط مجرمان سایبری که وبسایت را هک کرده اند، مورد سرقت قرار گرفته بسیار، همیشه مضطرب می شوید. حتی بدتر، آن است که متوجه آن نشوید. هنگامی که شما نمی دانید حساب های شما در معرض خطر هستند، نمی توانید اقدامات لازم را برای محافظت از آنها انجام دهید. به همین دلیل است که موزیلا قابلیت جدیدی را به مرورگر وب فایرفاکس اضافه کرده است.

ادامه مطلب
۱۳۹۷/۰۴/۱۳ توسط مدیر سیستم امنیت, مرورگر, نظر‌ها

محققان امنیتی یک موج جدید از حملات باج افزار را کشف کرده اند، اما در این مورد متفاوت است. به نظر می رسد حمله واقعی باج افزار نبوده است.

ادامه مطلب
۱۳۹۷/۰۴/۰۶ توسط مدیر سیستم Ransomware, باج افزار, نظر‌ها

اینترنت یک مکان بسیار خطرناک است. محققان امنیتی، سرویس های جدیدی را کشف کرده که اطلاعات خصوصی افراد را منتشر می کنند. برخی از حوادث شامل اطلاعات شرکت های شناخته شده و معتبر می باشند. این مورد خاص اینگونه نیست، این مورد شامل یک سرور است که به جنایتکاران اینترنتی کمک کرده تا یک کمپین اس ام اس عظیم را اجرا کنند.

ادامه مطلب
۱۳۹۷/۰۳/۳۰ توسط مدیر سیستم نظر‌ها

این موضوع بر هیچ کس پوشیده نیست که گوگل از هوش مصنوعی استفاده می کند تا نتیجه جستجوی خود را از هرزنامه و پیوندهایی که به وبسایت های خطرناک هدایت می شوند، حفظ کند. هوش مصنوعی (AI) یک ابزار قدرتمند است، اما می تواند موثر تر از آن باشد زمانی که در ترکیب با ورودی انسان استفاده شود. با توجه به این موضوع، گوگل از شما کمک می خواهد تا نتایج جستجوی خود را سالم نگه دارد.

ادامه مطلب
۱۳۹۷/۰۳/۲۳ توسط مدیر سیستم google, spam, نظر‌ها

هفته گذشته Talos Intelligence گزارشی جامع از یک نسل جدید بدافزار (VPNFilter) منتشر کرد که روترهای شبکه را به طور مستقیم به جای دستگاه هایی که به آنها متصل است، هدف قرار داده است. این موضوع مهم است به دلیل آنکه روترها معمولا اقدامات ضد نفوذ مخرب را انجام نمی دهند.

ادامه مطلب
۱۳۹۷/۰۳/۰۹ توسط مدیر سیستم reboot, router, security, نظر‌ها

یک اتصال امن، رمزگذاری شده و در نتیجه امن است؛ اما یک ارتباط محافظت نشده خیر، درست است؟ اما گواهی ها از کجا می آیند، و تفاوت بین SSL و TLS چیست؟ یک گواهی دیجیتال با مقوله امنیت چه ارتباطی دارد؟

ادامه مطلب
۱۳۹۷/۰۲/۱۱ توسط مدیر سیستم SSL, Certificate, Security, نظر‌ها

مرکز امنیت اینترنت (CIS) آخرین نسخه 20 کنترل امنیتی مهم خود را منتشر کرد. یک مجموعه از بهترین دستورالعمل ها برای به دست آوردن امنیت سیستم های اطلاعاتی و داده ها در سطح جهانی، کنترل ها بیش از 85 درصد از شایع ترین حملات سایبری را کنترل کرده اند.

ادامه مطلب
۱۳۹۷/۰۱/۲۷ توسط مدیر سیستم CyberSecurity, نظر‌ها

در دنیایی که به نظر می رسد نقض داده های روزانه است، ممکن است به نظر رسد که نبرد برای امنیت سایبری به طور رسمی از بین رفته است و برای کسب و کارها چیزی بیشتری برای انجام نیست، مگر انتظار برای نقض های اجتناب ناپذیر و کنترل آسیب بعد از آن

ادامه مطلب
۱۳۹۷/۰۱/۱۸ توسط مدیر سیستم CyberSecurity, Cloud, نظر‌ها

یک بدافزار مخرب معدن کاوی Cryptocurrency که به تازگی کشف شده است از کمپین های پیشرفته هک استفاده نموده و میلیون ها دلار از آن به دست آورده است و همه آن به لطف ارتشی از هزاران کامپیوتر ربوده شده است.

ادامه مطلب
۱۳۹۶/۱۲/۱۹ توسط مدیر سیستم Cryptocurrency, miners, 0 نظر‌ها

حدود 61 درصد از سازمان های خدمات مالی و شرکتهای تکنولوژی در سنگاپور از سیستم بیومتریک اثر انگشت استفاده می کنند، که بیشترین مقدار در بین پنج کشور بزرگ جهانی است.

ادامه مطلب
۱۳۹۶/۱۲/۱۶ توسط مدیر سیستم biometric, نظر‌ها

آسیب پذیری های جدید کشف شده برای کاربران شبکه های 4G LTE می تواند ویرانی به بار آورد زیرا می تواند تماس های تلفنی و پیام های متنی را شنود کند، دستگاه ها را آفلاین کند و حتی از هشدارهای اضطراری سوء استفاده کند.

ادامه مطلب
۱۳۹۶/۱۲/۱۴ توسط مدیر سیستم Vulnerability, نظر‌ها

شکل تازه کشف نشده ای از نرم افزارهای مخرب اندروید مخفیانه اطلاعات حساس از دستگاه های آلوده را به سرقت می برد که شامل ضبط صدا از تماس های تلفنی می شود و آنها را در حساب های ابری ذخیره سازی می کند.

ادامه مطلب
۱۳۹۶/۱۲/۱۲ توسط مدیر سیستم Malware, نظر‌ها

کارشناسان امنیت سایبری می توانند لیستی از شیوه های نگهداری حساب های آنلاین به شما ارائه دهند. یکی از اساسی ترین نکات آنها : عدم استفاده از گذرواژه های یکسان است.

ادامه مطلب
۱۳۹۶/۱۲/۱۲ توسط مدیر سیستم Privacy, نظر‌ها

نسخه بعدی سیستم عامل موبایل Google، Android P، به نظر می رسد دارای مجموعه ای از محافظت از حریم خصوصی جدید است که از برنامه ها برای سوء استفاده از دوربین گوشی و میکروفون جلوگیری می کند.

ادامه مطلب
۱۳۹۶/۱۲/۰۷ توسط مدیر سیستم Privacy, نظر‌ها

یک محقق امنیتی، صدها دامنه GitLab را فقط در چند ثانیه با استفاده از ضعف موجود در فرآیند احراز هویت دامنه ها، ربود - یک مسئله امنیتی که این شرکت در حال حاضر آن را برطرف نموده است.

ادامه مطلب
۱۳۹۶/۱۲/۰۵ توسط مدیر سیستم Vulnerability, نظر‌ها

Coldroot یک بدافزار Mac است که می تواند به صورت مخفیانه، از راه دور یک کامپیوتر آسیب پذیر را کنترل کند و کلمه عبور را از keychain کاربر سرقت کند، دو سال است که سازندگان آنتی ویروس آن را نادیده گرفته اند - حتی اگر کد به راحتی قابل دانلود باشد.

ادامه مطلب
۱۳۹۶/۱۲/۰۲ توسط مدیر سیستم Trojan, نظر‌ها

تیم Project Zero شرکت گوگل جزئيات يک فايل اصلاح نشده که برای مبارزه در برابر نفوذ در Edge را منتشر کرده است.

ادامه مطلب
۱۳۹۶/۱۱/۳۰ توسط مدیر سیستم exploit, نظر‌ها

یک آسیب پذیری zero-day در برنامه پیام رسانTelegram به مهاجمان اجازه داد تا یک فرم جدید بدافزار را با توانایی های مختلف از جمله ایجاد یک تروجان برای معدن کاوی ارز های دیجیتال گسترش دهد.

ادامه مطلب
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ توسط مدیر سیستم zero-day, نظر‌ها

با توجه به تحلیل Brendan Gregg، معمار ارشد عملکرد Netflix، راهکار تهدیدهای لینوکس برای Meltdown که به عنوان جداول صفحات هسته شناخته می شود (KPTI) می تواند موجب سربار گسترده ای بر روی CPU شود.

ادامه مطلب
۱۳۹۶/۱۱/۲۵ توسط مدیر سیستم Meltdown, Inspectre, نظر‌ها

مایکروسافت در ویندوز 10 نسخه Pro احراز هویت توسط کف دست را به عنوان بخشی از سیستم ورود به ویندوز بوسیله صورت و شناسایی اثر انگشت اضافه کرده است.

ادامه مطلب
۱۳۹۶/۱۱/۲۳ توسط مدیر سیستم Authentication, نظر‌ها

نقص موجود در دستگاه Adaptive Security Appliance (ASA) با امتیاز 10 در CVSS در حال حاضر مورد سوء استفاده هکرها قرار گرفته است.

ادامه مطلب
۱۳۹۶/۱۱/۲۱ توسط مدیر سیستم vulnerability, نظر‌ها

توسعه دهندگان شرکت Falcongaze امکان استفاده از SecureTower 6.0 را برای شناسایی معدن کاوی در شبکه های شرکت های سازمانی تایید کردند. این به این دلیل است که موارد استفاده از سخت افزار شرکتی برای معدن کاوی توسط کارکنان به تازگی بیشتر شده است و SecureTower قادر به جلوگیری از آن است.

ادامه مطلب
۱۳۹۶/۱۱/۱۸ توسط مدیر سیستم Cryptocurrency, نظر‌ها

به یاد دارید زمانی که گفتید: "هیچ چیز برای پنهان کردن ندارید؟" معلوم شد که دارید. اگر این امر یک رابطه مخفیانه که شما از همسر خود پنهان کرده اید نیست، می تواند محل کار فوق محرمانه شما باشد که در حال حاضر دقیقا بر روی نقشه برای هر کسی قابل مشاهده است.

ادامه مطلب
۱۳۹۶/۱۱/۱۶ توسط مدیر سیستم leak, نظر‌ها

گوگل 89 افزونه مخرب را از Chrome Web Store حذف کرده است که بر روی بیش از 420،000 مرورگر نصب شده، آنها را به بردگان معدن کاوی Monero تبدیل کرده و ابزارهایی برای ضبط فعالیت های کاربران و وبسایت های بازدید شده توسط آنها را نصب نموده اند.

ادامه مطلب
۱۳۹۶/۱۱/۱۴ توسط مدیر سیستم Miner, 0 نظر‌ها

مایکروسافت به روز رسانی اضطراری ویندوز را برای غیر فعال کردن مشکل میکرو کد Intel برای حمله Specter Variant 2 منتشر کرده است.

ادامه مطلب
۱۳۹۶/۱۱/۱۱ توسط مدیر سیستم نظر‌ها

حملات باج افزار مانند WannaCry و Petya باعث ایجاد هرج و مرج شدید در سال گذشته شد، در حالی که مواردی مانند Locky و Cerber از اهمیت کمتری برخوردار بودند اما هنوز موفق به ایجاد مقدار زیادی درآمد برای سازندگان جنایتکار خود شدند.

ادامه مطلب
۱۳۹۶/۱۱/۰۹ توسط مدیر سیستم Ransomware, نظر‌ها

اینتل توصیه می کند مردم از به روز رسانی که برای رفع آسیب پذیری های Meltdown و Spectre طراحی شده اند استفاده نکنند و منتظر اطلاعات بیشتر در هفته های آتی باشند.

ادامه مطلب
۱۳۹۶/۱۱/۰۷ توسط مدیر سیستم Spectre, meltdown, نظر‌ها

Linus Torvalds در مورد پچ هایی که اینتل برای محافظت از هسته لینوکس در برابر Spectre و Linux توسعه داده است، خوشحال نیست.

ادامه مطلب
۱۳۹۶/۱۱/۰۴ توسط مدیر سیستم Meltdown, Inspectre, نظر‌ها

جشنواره فروش سافت یاب با حمایت شرکت فناوری ارتباط امن خاورمیانه تحت عنوان " با سافت یاب رایگان سفر کنید " از یکم بهمن الی 25فروردین ماه 1397 آغاز شد

ادامه مطلب
۱۳۹۶/۱۱/۰۴ توسط مدیر سیستم نظر‌ها

با حدود 1.2 میلیارد کاربر فعال در هر ماه، Gmail یکی از محبوب ترین سرویس های ایمیل در این سیاره است. برای بسیاری از این کاربران، این حساب Gmail، حساب اصلی آنها - و اغلب تنها – حساب آنها است. و به ده ها یا حتی صدها حساب آنلاین دیگر آنها مرتبط است.

ادامه مطلب
۱۳۹۶/۱۱/۰۲ توسط مدیر سیستم gmail, verification, نظر‌ها

هکرها از آسیب پذیری های نرم افزاری مایکروسافت آفیس برای گسترش یک فرم پیچیده از نرم افزارهای مخرب که قادر به سرقت اطلاعات، حذف نرم افزارهای مخرب اضافی، معدن کاوی و انجام حملات انکار سرویس توزیع شده (DDoS) می باشند، استفاده می نمایند.

ادامه مطلب
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ توسط مدیر سیستم Vulnerability, نظر‌ها

Meltdown و Spectre اخبار بدی هستند. در حالی که اینتل بیشترین مقدار توجه را برای اشتباهات طراحی خود بدست آورده است، تراشه های AMD، بر خلاف آنچه که شما ممکن است شنیده باشید، کاملا امن نیستند.

ادامه مطلب
۱۳۹۶/۱۰/۲۷ توسط مدیر سیستم Meltdown, Inspectre, نظر‌ها

در مقایسه با مایکروسافت که به دلیل Spectre و Meltdown این ماه بسیار مشغول بوده است، آخرین آپدیت پچ Adobe، تنها یک آسیب پذیری را برطرف نموده است.

ادامه مطلب
۱۳۹۶/۱۰/۲۵ توسط مدیر سیستم vulnerability, نظر‌ها

با کشف روزنه‌ی امنیتی Meltdown و Spectre، بسیاری از کاربران نگران امنیت رایانه‌ی خود هستند. این مقاله راهنمایی برای بررسی آسیب‌پذیری و به حداقل رساندن احتمال نفوذ است.

ادامه مطلب
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ توسط مدیر سیستم Spectre, نظر‌ها

در نهایت، امنیت Wi-Fi - و یا کمبود – آن در حال ارتقاء می باشد.

ادامه مطلب
۱۳۹۶/۱۰/۲۰ توسط مدیر سیستم Wireless, Security, نظر‌ها

سال 2017 سال هوشمندانه ای برای هوش مصنوعی بود، نه فقط از لحاظ پیشرفت تکنولوژی، بلکه برای تکامل درک ما از تاثیر AI بر جامعه ما. در اینجا پیش بینی های من در مورد دو موضوع که به تمرکز اصلی AI در سال 2018 تبدیل خواهند شد وجود دارند.

ادامه مطلب
۱۳۹۶/۱۰/۱۸ توسط مدیر سیستم AI, نظر‌ها

در اوایل سال جاری، شایعاتی در محافل امنیتی در مورد آسیب پذیری هایی که بر روی رایانه های مبتنی بر تراشه های اینتل قرار دارند، وجود دارد.

ادامه مطلب
۱۳۹۶/۱۰/۱۶ توسط مدیر سیستم Vulnerability, نظر‌ها

فکر می کنید همه موارد امنیتی در سال گذشته را دنبال کرده اید؟ در اینجا ده موردی که در این سال یاد گرفتیم و ممکن است از دست داده باشید را با هم مرور می کنیم.

ادامه مطلب
۱۳۹۶/۱۰/۱۳ توسط مدیر سیستم CyberSecurity, نظر‌ها

نیاز دارید درایوهای قدیمی را قبل از معدوم پاک کنید؟ یا می خواهید یک درایو را در یک رایانه ای که می خواهید آن را بفروشید یا آن را دور بریزید، پاک کنید؟ در اینجا چند نکته و ترفند برای کمک به شما در انجام این کار وجود دارد.

ادامه مطلب
۱۳۹۶/۱۰/۱۱ توسط مدیر سیستم wipe, نظر‌ها

وقتی که بحث امنیت سایبری پیش می آید، نسل جدید کاملا متفاوت هستند. آنها باهوش تر از نسلهای گذشته خود هستند، اما تحقیقات مختلف نشان می دهند که آنها کمتر درباره مورد هدف قرار گرفتن هک و یا نفوذ نگران می شوند.

ادامه مطلب
۱۳۹۶/۱۰/۰۹ توسط مدیر سیستم security, نظر‌ها

مرورگر نروژی Opera نسخه بتا Opera 50 را منتشر کرد و اولین مرورگری است که سیستم یکپارچه سازی بلاک کننده برای Cryptocurrency-Mining، را راه اندازی کرده است.

ادامه مطلب
۱۳۹۶/۱۰/۰۶ توسط مدیر سیستم Miner, نظر‌ها

بیشتر نرم افزارهای مخرب اندروید در بهترین حالت مزاحم هستند، اما به ندرت باعث آسیب فیزیکی به گوشی می شوند.اما Loapi اینگونه نیست، یک تروجان تازه کشف شده با معدن کاوی cryptocurrency که گوشی را به سختی به کار می گیرد، و به قدری باتری را درگیر می نماید که پشت دستگاه را می سوزاند.

ادامه مطلب
۱۳۹۶/۱۰/۰۴ توسط مدیر سیستم نظر‌ها

محققان هشدار دادند هکرها با استفاده از بدافزار Triton موفق به بستن عملیات صنعتی در خاورمیانه شده اند.

ادامه مطلب
۱۳۹۶/۱۰/۰۲ توسط مدیر سیستم Triton, نظر‌ها

در سال 1995 فیلمی اکران شد به نام هکرها. که در آن صحنه ای وجود داشت که شخصیت های اصلی لیستی از رایج ترین رمزهای عبور را که مردم استفاده می کنند، نشان می دهد. آنها بدترین کلمات را پیش بینی کردند: عشق، جنسیت، راز و خدا. 22 سال بعد، میلیون ها نفر از مردم هنوز از کلمات عبوری استفاده می کنند که به همان اندازه وحشتناک است.

ادامه مطلب
۱۳۹۶/۰۹/۲۹ توسط مدیر سیستم password, نظر‌ها

اگر شما یکی از میلیون ها نفری هستید که از سرویس DirecTV AT&T استفاده می کنید، ممکن است یک راه آسان برای هکرها برای ورود به خانه و جاسوسی خود ایجاد کرده باشید. این به خاطر آسیب پذیری است که هنوز در قسمت اصلی سیستم ضبط ویدیویی دیجیتال Genie وجود که با DirecTV به صورت رایگان دریافت می شود.

ادامه مطلب
۱۳۹۶/۰۹/۲۷ توسط مدیر سیستم Vulnerability, نظر‌ها

توانایی Netflix برای به مشاهده و بررسی دقیق عادت ها در مجموعه داده های وسیع خود، سوالات مربوط به دسترسی کارمندان این شرکت به اطلاعات شخصی مشتریان را مطرح کرده است.

ادامه مطلب
۱۳۹۶/۰۹/۲۵ توسط مدیر سیستم netflix, نظر‌ها

در سال های اخیر نقاط ضعف زیادی وجود داشته که در وبسایت های محبوب و خدمات آنلاین مشاهده شده است و احتمالا برخی از حساب های شما نیز تحت تاثیر قرار گرفته اند. همچنین احتمال دارد اعتبارهای شما در یک فایل عظیم که در Dark Web در حال دست به دست شدن است وجود داشته باشد.

ادامه مطلب
۱۳۹۶/۰۹/۲۲ توسط مدیر سیستم Dark Web, نظر‌ها

شرکت گوگل در ایمیلی به توسعه دهندگان گفت: تصمیم خود در خصوص مسدود کردن برنامه هایی که از API Accessibility Android برای انجام هر کاری به غیر از هدف مورد نظر خود برنامه ها را متوقف کرده است.

ادامه مطلب
۱۳۹۶/۰۹/۲۰ توسط مدیر سیستم Google, نظر‌ها

گوگل تغییرات مهمی در نحوه اجرای سیاست های نرم افزاری ناخواسته خود ارائه می دهد که باید برای حریم خصوصی و شفافیت بیشتر برای دو میلیارد کاربر اندروید جهان بهتر باشد.

ادامه مطلب
۱۳۹۶/۰۹/۱۸ توسط مدیر سیستم Privacy, نظر‌ها

اگر شما MacOS High Sierra را اجرا می کنید، اجازه ندهید کسی در نزدیکی Mac شما قرار بگیرد. هر کسی می تواند به Mac شما وارد شود و سطح دسترسی مدیریت برای تغییر رمز عبور را به دست بیاورد، دسترسی به تمام اطلاعات موجود در حساب اصلی را داشته باشد و کاربر اصلی را قفل کند. خوشبختانه، یک پچ باید بتواند این مشکل را حل کند، همانطور که اپل دارد بر روی آن کار می کند.

ادامه مطلب
۱۳۹۶/۰۹/۱۳ توسط مدیر سیستم Bug, نظر‌ها

انتقام گرفتن از هکرها وسوسه انگیز است، اما نابودی های آن به مراتب بیشتر از مزیت های آن است. از مورد حمله قرار گرفتن توسط هکرها خسنه شده اید، برخی از سازمان ها مشتاق به حمله به مجرمان سایبری هستند - اما خطر "حمله متقابل" احتمالا بیشتر از هر گونه منفعتی می باشد.

ادامه مطلب
۱۳۹۶/۰۹/۱۳ توسط مدیر سیستم Hackback, نظر‌ها

سیسکو و اینترپل توافق جدیدی را برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات تهدیدات در فعالیت های سایبری اعلام کرده اند.

ادامه مطلب
۱۳۹۶/۰۹/۰۸ توسط مدیر سیستم CyberSecurity, نظر‌ها

محققان راه های متعددی برای استخراج داده ها از سیستم های کامپیوتری با ایجاد کانال های مخفی یافته اند.

ادامه مطلب
۱۳۹۶/۰۹/۰۴ توسط مدیر سیستم Steal, نظر‌ها