فکر می کنید همه موارد امنیتی در سال گذشته را دنبال کرده اید؟ در اینجا ده موردی که در این سال یاد گرفتیم و ممکن است از دست داده باشید را با هم مرور می کنیم.

1. برنامه های کاربردی می توانند از صداهای التراسونیک برای پیگیری موقعیت کاربران استفاده کنند

این زنگ های نزدیک به صدا توسط گوش انسان قابل تشخیص نمی باشد، اما در تلفن شما برنامه هایی وجود دارد که همیشه به آنها گوش می دهند - و می توان از آنها برای ساخت یک پروفایل در مورد آنچه که دیده اید، جایی که هستید و یا در برخی موارد حتی وب سایت هایی که بازدید کرده اید، استفاده کرد.

2. فیس بوک می تواند شما را با آشنایان که حتی نمی دانستید، آشنا کند

یک خبرنگار Gizmodo کشف کرد که فیس بوک از طریق "People You Know" می تواند یک ارتباط قدمی از دست رفته را به شما پیشنهاد دهد، یک ویژگی یک الگوریتم مخفی در سایت است - هرچند که آنها دوست مشترک و یا ارتباط خاصی از هر نوعی نداشتند. غول رسانه های اجتماعی نمی گویند چطور این دو فرد را به هم معرفی کرده است. این مورد "بسیار مشکوک" می باشد.

3. باج افزار می تواند بر روی نسخه ویندوز 10 که در مقابل باج افزار ایمن شده است کار کند

مایکروسافت گفت: "هیچ باج افزار شناخته شده ای" در ویندوز 10 S کار نمی کند، نسخه ای قفل شده از ویندوز 10 که تنها اجازه می دهد تا برنامه ها از طریق فروشگاه Windows APP نصب شوند.ما می خواستیم ببینیم که چنین ادعای جسورانه می تواند مانع این کار شود.(این کار را نکرد.)

4.APPLE پست های مربوط به شغل ها را در سرورهای محرمانه مخفی می کند

اپل در اوایل سال جاری میلادی یک پست شغلی را که در یک سرور رسانه ای بود مخفی کرد اما در اصل در یک سرور iCloud مخفی بود. و خواستار «یک مهندس با استعداد برای توسعه یک بخش پایهء زیرساختی مهم بود که باید یک بخش کلیدی از اکوسیستم اپل را شامل می شد». شرکت های دیگر نیز تلاش های خود را در کد منبع وب سایت خود و دیگر مکان های غیر معمول پنهان می کنند تا تلاش کنند تا روشن ترین و درخشان ترین ذهن ها را مجذوب خود کنند.

5. شما می توانید به سادگی اشاره شدن در یک توییت به دادگاه احضار شوید

پنج نفر از جمله یک خبرنگار معتبر اطلاعاتی و وکیل مشهور و وبلاگ نویس، توسط اداره دادگستری احضار شدند فقط به این دلیل که در یک تویت نام برده شده بودند. دادستان خواستار اطلاعات زیادی، از جمله نام، آدرس پستی و IP، و بیشتر در ارتباط با یک مورد که منتقدان "Vendetta" علیه یک محقق امنیتی نامیده می شود.

6. نظارت در حجم زیاد واقعا کار نمی کند

این امر به گفته گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد درمورد حفظ حریم خصوصی، که در اوایل سال جاری یک قانون نظارتی جدید در سراسر اروپا و آمریکا را به حال خود رها کرد، گفت: "شواهد کمی وجود دارد که نظارت جمعی در حجم زیاد مانع موارد تروریسمی شود."

7. برنامه های جاسوسی NSA هنگامی که قانون صدور مجوز ایالات متحده به پایان برسد، به حالت تعلیق در نمی آید

یک قانون کلیدی که به سازمان امنیت ملی آمریکا برای جاسوسی در خارج از کشور (و بسیاری از آمریکایی ها) اجازه می دهد در نیمه شب 31 دسامبر پایان می پذیرد، اما به دلیل اینکه برنامه های نظارت مجاز است، قدرت قانونی تا اوایل آوریل باقی خواهند ماند. این امر به کنگره چند ماه دیگر فرصت می دهد تا برای اولین بار پس از افشای ادوارد اسنودن، برای اصلاح مجوز قوانین جاسوسی کشور، قوانین جدیدی اتخاذ نماید.

8. حذف حساب YAHOO EMAIL شما می تواند به شدت دشوار باشد

پس از نفوذ بزرگ به 500 میلیون حساب کاربری در یاهو، بعضی افراد تصمیم گرفتند حساب خود را حذف کنند. این فرآیند ممکن است آسان باشد، اما بسیاری متوجه شدند که حساب های آنها همچنان ادامه می یابد و نمی توانند آن را پاک کنند.

9. ترامپ ماه ها پس از ورود به کاخ سفید از تلفن همراه اندروید خود استفاده می کرد

حتی پس از اینکه ترامپ به مقام رئیس جمهوری رسید، وی همچنان از تلفن قدیمی Galaxy S3 خود برای تویت کردن و برقراری تماس استفاده می کرد. تلفن قدیمی بوده و آخرین پچ ها را بر روی خود نداشته است، برخلاف گوشی های جدیدتر و موجب خطر امنیتی قابل توجهی برای فرمانده کل قوا بوده است. یک گزارش اظهار داشت که یک مهاجم به تلفن ترامپ و توییتر او دسترسی پیدا کرده است که می تواند یک «فاجعه امنیتی در انتظار وقوع باشد». او از آن زمان یک گوشی هوشمند امن تر دارد.

10. هیچ کس نمی تواند بفهمد که شرکت امنیتی GIULIANI واقعا چیست؟

شهردار سابق نیویورک مشاور اداره ترامپ در زمینه امنیت سایبری بوده است، که عمدتا به دلیل داشتن یک شرکت خصوصی در زمینه امنیت سایبری می باشد. اما هیچ کس دقیقا نمی داند که شرکتش چه می کند و به صورت رمز و راز باقی مانده است. مورد جالب این است که وب سایت این شرکت بصورت بچگانه ای ناامن است.