شرکت گوگل در ایمیلی به توسعه دهندگان گفت: تصمیم خود در خصوص مسدود کردن برنامه هایی که از API Accessibility Android برای انجام هر کاری به غیر از هدف مورد نظر خود برنامه ها را متوقف کرده است.

گوگل از یک بازه 30 روزه برای "استفاده مسئولانه و نوآورانه از خدمات دسترسی" استفاده خواهد کرد. ابتدا در ماه نوامبر یک مهلت 30 روزه برای حذف برنامه ها با استفاده از API ها برای اهداف غیر قابل دسترسی تعیین کرده بود.

گوگل (از طریق ArsTechnica) از توسعه دهندگان بازخورد دریافت خواهد کرد: «اگر فکر می کنید برنامه شما از API دسترسی برای یک هدف مسئولانه و ابتکاری که به دسترسی بستگی ندارد، استفاده می کند، به این ایمیل پاسخ دهید و به ما بگویید که چگونه برنامه شما به نفع کاربران است. این نوع بازخورد ممکن است ما را در ارزیابی خدمات دسترسی کمک نماید."

در عین حال، توسعه دهندگانی که در حال حاضر از API های دستیابی برای اهداف غیر از دستیابی استفاده می کنند، Google از آنها خواسته شده است که " یک افشا به همراه توصیف قابلیت های برنامه که اجازه دسترسی قابلیت دسترسی برای برنامه فعال است را توضیح می دهد."

خدمات دسترسی برای کمک به افراد دارای معلولیت است که در پس زمینه تلفن همراه در حال اجرا است و از طریق انجام وظایفی مانند تکمیل خودکار فرم ها، تبدیل متن به گفتار، انتقال محتوای یا تغییر برنامه ها، به کاربر کمک می کند.

برخی از توسعه دهندگان از API ها برای کمک به تمام کاربران با وظایفی، از جمله PasswordPass Manager استفاده می کنند. با این حال، خدمات دسترسی نیز می توانند توسط مجرمان سایبری مورد سوء استفاده قرار بگیرند تا مجوز های بیشتری برای برنامه های مخرب خود به دست آورند.

گوگل در اعلامیه ماه نوامبر خود گفت: "برنامه هایی که درخواست استفاده از سرویس های دسترسی می نمایند باید فقط برای کمک به کاربرانی که دارای معلولیت هستند استفاده شوند. برنامه شما باید با سیاست مجوزها و الزامات سیاست های استفاده از داده های کاربر ما مطابقت داشته باشد."

آخرین سیستم عامل موبایل گوگل اندروید O شامل مجموعه ای از به روز رسانی ها برای ابزارهای دستیابی اندروید است. TalkBack کاربر را قادر می سازد با استفاده از لمس و بازخورد گفتاری با دستگاه خود ارتباط برقرار کند. با استفاده از BrailleBack، کاربران می توانند تلفن خود را به یک صفحه نمایش دستی Braille قابل اتصال با بلوتوث متصل کنند.