Linus Torvalds در مورد پچ هایی که اینتل برای محافظت از هسته لینوکس در برابر Spectre و Linux توسعه داده است، خوشحال نیست.

خالق لینوکس با انتشار پستی، اختلافاتی را که در مورد این پچ ها وجود دارد را نقد نموده است. او در خصوص این پچ ها گفت: "آنها به معنای واقعی کلمه مورد های دیوانه ای هستند. آنها کارهایی را انجام می دهند که اصلا منطقی نیست."

Torvalds افزود: "و من واقعا نمی خواهم این تکه های زباله را فقط به خاطر بی احتیاطی بفرستم."

Spectre و Meltdown نقص طراحی در CPU های مدرن هستند که می تواند باعث شود که هکرها سیستم محافظتی را دور بزنند و در طیف وسیعی از رایانه های شخصی، سرورها و گوشی های هوشمند موثر می باشد، به طوری که مهاجمان اجازه دسترسی به داده ها از جمله کلمه عبور را از حافظه خواهند داشت. از آنجایی که معایب کشف شده است، صنایع تکنولوژی در تلاشند تا قبل سوء استفاده از آنها، بتوانند آنها را تعمیر کنند.

با این حال، دیگران دیدگاه دیگری داشتند: "مطمئنا این یک هک زننده است، اما هی - جهان در آتش بود و در نهایت منمی توانستیم مرکز داده ها را خاموش کنیم و به کشاورزی بازگریدم، بنابراین همه چیز آنقدر هم بد نیست".

این اولین بار نیست که مدیر لینوکس از رویکرد اینتل در خصوص نقص های Spectre و Meltdown انتقاد کرده است. در اوایل ماه جاری، او گفت: "من فکر می کنم کسی در داخل اینتل واقعا نیاز به نگاه موشکافانه به پردازنده ها دارد."

Torvalds همچنین گفت که تصمیم گرفته است که به جای انتشار آخرین نسخه لینوکس 4.15 در این آخر هفته، همانطور که برنامه ریزی شده بود، نهمین کاندید انتشار (RC) را به جای آن ارائه دهد. Torvalds قبلا هشدار داده بود که به خاطر " Spectre و Meltdown " ممکن است یک RC دیگر را منتشر نماید.

او گفت نسخه نهایی بعد از این RC منتشر خواهد شد.

به روز رسانی 23-1-2018: اینتل به نظرات Torvalds پاسخ داده است. این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد: "ما بازخورد شرکای صنعت را جدی می گیریم. ما به طور فعال با جامعه لینوکس، از جمله Linus، مشارکت می کنیم، زیرا ما در تلاش برای همکاری در ارائه راه حل ها هستیم."