مرورگر نروژی Opera نسخه بتا Opera 50 را منتشر کرد که اولین مرورگر محبوب برای یکپارچه سازی بلاک کننده برای Cryptocurrency-Mining، راه اندازی کرده است.

این ویژگی دفاع جدیدی را در برابر افزایش معدن کاوی تحت وب ارائه کرده است که در آن سایت بدون اینکه رضایت مالک را دریافت کند از CPU آن برای معدن کاوی استفاده می کند.

Crooks به طور فزاینده ای معدن کاوی جاوا اسکریپت در وب سایت ها را مخفی می کنند و بعضی از آنها راه اندازی پنهان نیز تحت سیستم عامل ویندوز دارند که ادامه استفاده از یک CPU را ممکن می سازد حتی بعد از اینکه قربانی وب سایت را ترک کرده باشد.

اپرا گفت: "پردازشگر شما به طور ناگهانی با ظرفیت 100 درصد کار می کند، فن با سرعت بالا و بدون دلیل شروع به فعالیت می نماید و باتری شما به سرعت تخلیه می شود، تمامی این موارد ممکن است نشانه هایی باشد که کسی از کامپیوتر شما برای معدن کاوی استفاده می کند."

محافظت از معدن کاوی اپرا بخشی از بلاک کننده تبلیغاتی اپرا است. این شرکت سعی کرده است خود را با طیف وسیعی از ویژگی های جدید، مانند ad-blocker و VPN داخلی، متمایز کند.

برای فعال سازی حفاظت از معدن کاوی، کاربران باید به قسمت تنظیمات بروند. تنظیمات (NoCoin Cryptocurrency ) را می توان در لیست توصیه شده فیلترهای تبلیغاتی در صفحه مسدود کردن تبلیغات یافت.

مدیر تضمین کیفیت اپرا دسکتاپ Kornelia Mielczarczyk گفت: "با فعال شدن NoCoin، صفحات جاسازی شده با اسکریپت های معدن کاوی cryptocurrency مسدود می شوند به همان شیوه ای که مکانیزم مسدود کردن آگهی های ما کار می کنند."