حملات به خانه های هوشمند نه تنها به علت حملات هکرها، بلکه به دلیل دستگاه هایی هستند که محافظت ضعیفی دارند. برنامه Home Guard جدید به شما کمک می کند آسیب پذیری ها را شناسایی کرده و آنها را حل کنید.

Thomas Hatley زمانی که یک شب یک تماس دریافت کرد، متحیر شد: "من می توانم چراغ اتاق خواب تو را روشن و خاموش کنم"، یک زن در طرف دیگر خط این ادعا را مطرح کرد - و لامپ هایش واقعا روشن و خاموش می شدند. این یک موضوع بود که تا به حال پنهان کردن بود، البته خوشبختانه تماس گیرنده فقط یک خبرنگار بود که در مورد امنیت محصولات خانگی هوشمند تحقیق می کرد. اما همین مورد می توانست یک هکر باشد که کنترل سیستم خودکار خانه شما را پیدا کرده است. در نهایت، خانه های هوشمند در حال حاضر هدف بزرگ بعدی برای همه نوع مجرم سایبری است.

دستگاه های هوشمند در حال پیشروی

امروزه رایانه ها و گوشی های هوشمند بر اینترنت مسلط شده اند. نسل بعدی ارتباطات - اینترنت اشیاء (IoT) - در حال حاضر پای خود را به طور قاطع در این حوزه محکم کرده است. در حال حاضر طبیعی است که برای خاموش کردن چراغها از یک برنامه استفاده کنیم، و یا تنظیم ترموستات هوشمند برای دمای مطلوب، و یا از راه دور به خانه متصل شده و آن را مشاهده کنیم. اما این فقط شروع است. در حالی که فروش با افت همراه است ، زمانی که به کسب و کار رایانه های سنتی می آید، اما فروشندگان راه حل های شبکه های خانگی امیدوار، مخالف این موضوع فکر می کنند، زیرا فروش در حال افزایش است. محققان بازار در گارتنر پیش بینی می کنند که تعداد "اشیاء" متصل تا 2020 به عدد باورنکردنی 20.4 میلیارد افزایش خواهد یافت.

طمع قبل از امنیت

با طمع فروش زیاد، بسیاری از فروشندگان به محتوای به نام امنیت بی توجه هستند. برای برخی از فروشندگان، مهمترین چیز، به نظر می رسد تکنولوژی خانه هوشمند است که هر چه سریعتر وارد بازار نمایند - به این معنی است که به سادگی هیچ وقت برای رسیدن به یک استراتژی امنیتی هوشمند وجود نخواد داشت. Travis Witteveen از Avira می گوید: "بسیاری از دستگاه های IoT که در حال حاضر در بازار وجود دارند توسط شرکت هایی با تجربه کاملا صفر در زمینه توسعه نرم افزار ساخته شده اند، بنابراین توسعه ی ویژگی های متصل شدن را برون سپاری می کنند." تست ها نشان می دهد که بسیاری از دستگاه های IoT فاقد فرایندهای رمزنگاری امن، حفاظت از ویروس مؤثر هستند و به همین دلیل راهکار احراز هوست برای ورود را نیز ندارند. اما در مورد خاموش روشن کردن چراغ توسط هکرها از راه دور چه موضوعی مهم است؟ خب، این چیزی نیست که مهاجمان علاقه مند باشند. بلکه از نقص امنیتی استفاده می کنند تا خرابکاری یا سوء استفاده از نرم افزار را به شبکه خانگی تبدیل کنند. سپس آنها از این برنامه ها برای نفوذ به هر کامپیوتر متصل استفاده می کنند یا رمز عبور را شنود می کنند مانند بانکداری آنلاین. یا حتی ممکن است یک باتنت بسازند.

Mirai یک هشدار جدی بود

حملات اخیر باتنت Mirae یک هشدار جدی بود که نشان داد که IoT ناامن است. برای فلج کردن سرورهای اینترنتی، مجرمان سایبری توانایی تلفیق کردن قدرت صدها هزار روتر، پرینتر، وب کم و ضبط کننده های شبکه را درهم آمیختند و وب سایت های آمازون، توییتر و نیویورک تایمز را از دسترس خارج کردند. مدت کوتاهی پس از آن، جنایتکاران یک نوع از نرم افزارهای مخرب را برای راه اندازی حملات شدید علیه روترهای آلمانی شرکت DSL Deutsche Telekom انجام دادند و چندین دستگاه مشتری را به مدت چندین روز در اختیار داشتند. اما این فقط آغاز بود. برای مجرمان تغییر آخرین نرم افزارهای مخرب برای حمله به دستگاه های IoT آسان است. با توجه به افزایش تعداد دستگاه های محافظت نشده، دستگاه های هوشمند خانگی با تهدید به حملات گسترده تر مواجه می شوند.

از خانه هوشمند با استفاده از Home Guard محافظت نمایید

در حال حاضر، طرفداران خانه هوشمند جایگزین کمی برای حفاظت از خانه هوشمند به دست خود دارند. " اطمینان از اینکه همه دستگاه های متصل به طور منظم به روزرسانی می شوند به همان اندازه یک گام به سوی امنیت است که محافظت از روتر با استفاده از یک رمز عبور قوی"، Vikas Seth، مدیر محصول Home Guard از Avira توصیه می کند: "گام دیگری که به همان اندازه مهم است استفاده از راه حل جدید Home Guard ما است". برنامه جدید، در دسترس برای ویندوز 10 و اندروید، همه دستگاه های هوشمند در خانه شما را برای آسیب پذیری ها بررسی می کند. به طور خاص، این برنامه به شرح زیر است:

  • بررسی شبکه: Wi-Fi شبکه خانگی را برای شناسایی تمام دستگاه های IoT متصل به روتر اسکن می کند.
  • بررسی امنیت: Home Guard شبکه را برای شکار آسیب پذیری های معمولی مانند پورت های باز اسکن می کند - یک هدف بالقوه برای حملات هکرها.
  • اسکن دستگاه: تشخیص و اسکن خودکار همه دستگاه های متصل شده جدید. این عمل باعث می شود احتمال شناسایی دستگاه هایی که به شبکه شما متصل هستند بدون اینکه مایل باشید افزایش پیدا کند.

برای مشاهده جزئیات بیشتر این برنامه به قسمت دوم مقاله مراجعه نمایید.

منبع: www.blog.avira.com