حملات به خانه های هوشمند نه تنها به علت حملات هکرها، بلکه به دلیل دستگاه هایی هستند که محافظت ضعیفی دارند. برنامه Home Guard جدید به شما کمک می کند آسیب پذیری ها را شناسایی کرده و آنها را حل کنید.

واقعا عالی است که بتوانیم زمانی که به خانه می رسیم با درجه حرارت کاملا مطبوع و با چراغهایی که به طور خودکار روشن می شوند، مورد استقبال قرار گیریم. به این ترتیب، جای تعجب نیست که دستگاه های هوشمند در حال گسترش هستند. تنها در آلمان، حدود 700،000 خانواده در حال حاضر متصل هستند - با این تعداد انتظار می رود که تا سال 2020 به 1.5 میلیون افزایش یابد. در عین حال، پیش بینی ها برآورد می کنند که تعداد دستگاه های هوشمند خانگی که در جهان استفاده می شوند، تا آن زمان به 50 میلیارد افزایش یافته است (منبع : اشیاء هوشمند Avira – شکل زیر را ببینید). به طور خلاصه، گسترش بی قید و شرط IoT (اینترنت اشیاء) به نظر می رسد قطعی است. فقط یک مشکل وجود دارد: امنیت.

این به این علت است که حرص و طمع فروش سریع بدین معنی است که حفاظت از حملات اغلب نقش مهمی ایفا نمی کند. اما اکنون که در کوتاه مدت بازار با دستگاه های متصل به طور گسترده افزایش می یابد، در نظر گرفتن فرآیندهای رمزنگاری امن، حفاظت موثر در برابر ویروس، و پروسه های تأیید مجوز و ورود به سیستم، از نظر و توجه بسیاری از دستگاه های IoT خارج شده است. علاوه بر این، تعداد زیادی از کاربران هیچ تصوری از خطرات ناشی از آن ندارند - حتی بسیاری از آنها حتی متوجه نیستند که از دستگاه های هوشمند استفاده می کنند و از آنها باید محافظت کنند. به همین دلیل است که Avira سیستم Home Guard را توسعه داد. این برنامه به کاربران یک مرور کلی از تمام دستگاه های متصل شده خود را ارائه می دهد و به آنها در کشف آسیب پذیری ها کمک می کند.

چگونه Home Guard را نصب کنیم

اندروید: فروشگاه Google Play را باز کرده و برای Avira Home Guard جستجو کنید. پس از کلیک بر روی گزینه Install، طولی نمی کشد که بتوانید برنامه را با کلیک بر روی گزینه Open اجرا کنید.

ویندوز: برنامه آنتی ویروس Avira را اجرا کنید. در صورت لزوم، روی فلش در بالا سمت راست کلیک کنید تا به مرور کلی برنامه دسترسی پیدا کنید. در زیر آن شما می توانید ورودی Home Guard را پیدا کنید. در سمت راست آن، روی نصب کلیک کنید. پس از چند ثانیه شما می توانید برنامه را با کلیک کردن بر روی Open باز کنید.

چگونه Home Guard تمامی دستگاه های شبکه شما را پیدا می کند

راهنمای زیر مربوط به اندروید است، اما این برنامه به روش مشابه در ویندوز عمل می کند.

1. هنگامی که شما برای اولین بار این برنامه را راه اندازی می کنید، برای تعیین موقعیت شبکه Wi-Fi یک لحظه برای Home Guard می گذارید. پس از آن، روی «کشف دستگاهها» ضربه بزنید. پس از آن Home Guard شبکه خانگی شما را برای دستگاه های متصل شده اسکن می کند. این چند ثانیه طول خواهد کشید.

2. هنگامی که تمام دستگاه های شما را کشف کرد، Home Guard آنها را بر اساس نوع فهرست می کند. ورودی زیر توضیحات دستگاه نیز به شما می گوید که Home Guard اولین بار دستگاه را چه زمانی کشف کرده است. اگر لیست را با "تاریخ" مرتب کنید (به نکات زیر مراجعه کنید)، تمام دستگاه های تازه کشف شده در بالای لیست ظاهر می شوند.

3. بر روی پیکان سمت راست توضیح دستگاه ضربه بزنید و Home Guard اطلاعات بیشتری در مورد این دستگاه نمایش می دهد. این اطلاعات شامل نوع دستگاه، فروشنده، زمانی که برای اولین بار Home Guard آن را کشف کرده، و همچنین آدرس های IP و MAC محلی را نمایش می دهد. اگر Home Guard نوع دستگاه را به درستی شناسایی نکرده است، می توانید این مورد را به صورت دستی و با استفاده از فلش کوچکی در کنار "دیگر" و انتخاب توضیحات مناسب اصلاح کنید.

نکته: در مرور دستگاه، روی فیلتر «مرتب کردن بر اساس« نام »،« تاریخ »(توصیه شده) یا« آدرس IP »ضربه بزنید. شما همچنین می توانید نمایش را پیکربندی کنید تا انواع خاصی از دستگاه را نمایش دهد. برای انجام این کار، همه را انتخاب کنید تا علامت چک در کنار همه ورودی ها پدیدار شود. سپس، دسته دلخواه را انتخاب کنید، مانند امنیت خانگی، و روی ذخیره ضربه بزنید.

چگونه دستگاه های متصل را برای پیدا کردن آسیب پذیری اسکن کنید

1. دکمه Scan را در برنامه Home Guard کلیک کنید تا بررسی امنیتی را آغاز کنید.

2. پس از چند ثانیه، Home Guard یافته های خود را نمایش می دهد. در حالت ایده آل، خواهید دید که "شبکه شما امن است". اگر این مورد نیست، آسیب پذیری های بالقوه را نشان می دهد. دلیل اصلی این نتیجه پورت های باز است که ممکن است دستگاه را به حملات اینترنتی آسیب پذیر سازد. اگر، مثلا، برخی از پورت های اتصال در روتر شما باز است، هکرها می توانند از طریق اینترنت به آنها متصل شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه اطلاعیه ها به چه معناست و چگونگی حل و فصل مسائل، بخش سوم مقاله را مطالعه کنید.

منبع: www.blog.avira.com