بلاگ سافت‌یاب مرجع آنلاین معرفی، ارزیابی و بررسی تخصصی نرم‌افزارهای اورجینال

حمله سایبری به بیمارستان‌ها

باج افزار Ryuk

حمله باج‌افزار Ryuk به بیمارستان‌های درگیر ویروس کرونا

حمله سایبری به بیمارستان‌ها

 

خسارات حملات سایبری حتی با وجود این که مراکز درمانی این روزها به شدت درگیر بیماران کرونایی هستند، باز هم آن‌ها را مورد هدف قرار داده و با طراحی و انتشار باج‌افزار Ryuk مشکلاتی را برای آن‌ها به وجود آورده‌اند.

با توجه به فشار زیادی که در طول این همه گیری، بر مراکز درمانی، بهداشتی و بیمارستان‎‌ها وارد شده است امیدوار بودیم که مهاجمان از چنین مراکزی دوری کنند تا کادر درمانی بتواند بر روی معالجه بیماران تمرکز کنند. وب سایت BleepingComputer در طی تماس با ۷ اپراتور باج افزاری، از آنها پرسیده است آیا در شرایط کنونی که به خاطر ویروس کرونا وضعیت مراکز درمانی بحرانی است، هنوز هم این مراکز را مورد هدف قرار می‌دهند یا خیر؟ از بین این ۷ اپراتور، تنها ۲ اپراتور Maze و DoppelPaymer پاسخ دادند که فعلاً به بیمارستان‌ها حمله‌ای صورت نگرفته است.

باج افزار Ryuk

 

بزرگترین حملات سایبری وب سایت‌ها

باج‌افزار Ryuk به حمله بیمارستان‌ها ادامه می‌دهد!

این باج‌افزار در حالی که بیمارستان‌ها و مراکز درمانی با پاندمی جهانی ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند، آن‌ها را مورد هدف عملیات خود قرار می‌دهد. برای مثال، PeterM از Sophos در توییتی اعلام کرد که یکی از مراکز درمانی ایالات متحده آمریکا مورد حمله و رمزنگاری توسط Ryuk قرار گرفته است.

در گفتگو با ویتالی کرمز، رئیس مرکز تحقیقات SentinelOne، در دو ماه گذشته باج‌افزار Ryuk نزدیک به ۱۰ مرکز درمانی را هدف قرار داده است. وی افزود: «در حالی که بسیاری از باج افزارها روند اخاذی خود از این مراکز را متوقف کرده‌اند اما Ryuk با وجود تذکرات ما، همچنان به کار خود ادامه می‌دهد».

مطالب مشابه :  درباره G Data

رمزنگاری غیرمجاز داده‌ها در هر زمانی کار ناپسندی است ولی در شرایط بحرانی، خطر بیشتری را به همراه دارد؛ زیرا این کار بر توانایی پزشکان در انجام کار خود تأثیرگذار بوده و ممکن است مرگ یا زندگی دوباره یک بیمار را برای او رقم بزند. همه افراد و حتی باج افزارها می‌بایست در چنین شرایطی فضای لازم برای فعالیت پزشکان و کادر درمانی را فراهم کنند نه این که مانع انجام کار آن‌ها شوند.

منبع: bleepingcomputer

لطفا جهت مشاوره در انتخاب محصول امنیتی مناسب خود با این شماره 09224971053 تماس بگیرید.

 مارو در شبکه های اجتماعی خودتان به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

Main Menu x