بلاگ سافت‌یاب مرجع آنلاین معرفی، ارزیابی و بررسی تخصصی نرم‌افزارهای اورجینال

بزرگترین تهدید امنیت شما در دستان شما است

امنیت تلفن همراه

بزرگترین تهدید امنیت شما در دستان شما است

امنیت تلفن همراه

امنیت تلفن همراه : تلفن هوشمند شما صدای شما، خطوط صورت شما، جایی که هستید و جایی که بوده‌اید را به راحتی شناسایی می‌کند …. عجیب و ترسناک!!! اما ما شرط می‌بندیم شما زندگی بدون آن را نمی‌توانید تصور نکنید! در گذشته موبایل‌های ما فقط تلفن بودند. سپس آنها به مینی کامپیوترهای پیشرفته تبدیل شدند که به عنوان همراهان همیشگی ما و لنگرگاه حیاتی دنیای مدرن عمل کردند. اکنون آنها افزونه‌ای از ما هستند و مکالمات خصوصی، عکس‌ها، گذرواژه‌ها، جزئیات مالی و موارد دیگر ما را ثبت می‌کنند. تلفن شما تمام هویت شماست و زمان آن فرا رسیده است که برای حفظ حریم خصوصیتان پرده‌ای بر روی اطلاعاتتان بکشید.

بسیاری از ما اطلاعات تلفن خود و برنامه‌های موجود در آن را بیش از آنچه که تصور می‌کنیم در اختیار کنجکاوان و سارقان قرار می‌دهیم. چگونه بی وقفه ردیابی می‌شوید؟ بالاترین تهدیدات امنیتی موبایل شما در حال حاضر چیست؟ برای امنیت تلفن همراه و بازیابی مجدد اطلاعات و کنترل دستگاهتان مطالب زیر را دنبال کنید.

mobile security2

ردیابی مکان

اگر تلفن همراه دارید، هر لحظه حرکات و موقعیت مکانی شما ثبت می شود و در فایل‌های غول پیکر داده ذخیره می‌شود.. این فایل‌ها بیش از 50 میلیارد مکان یابی را از طریق تلفن‌های بیش از 12 میلیون آمریکایی نگه می دارد! چه کسی شب را در عمارت پلیبوی گذراند؟ چه کسی از کاخ سفید بازدید می کند؟ تلفن شما به طور طبیعی بی احتیاط است و سنسورهای آن از جمله قطب نما ،GPS  و ژیروسکوپ (که نشان می دهد تلفن شما در فضای سه بعدی در کجا قرار دارد) اطلاعات را در اختیار قرار می‌دهد. بسیاری از تلفن‌ها حتی می توانند سیگنال‌های خدماتی مانند GLONASS روسیه را نیز بپذیرند. بخاطر بسپارید: جمع آوری و فروش داده های شما برای شرکت ها حتی شرکت های بدون پوشش و غیرمجاز قانونی است. آیا به دولت خود اجازه این کار را می دهید؟

 

نکات برتر:

اشتراک گذاری مکان را برای برنامه های موجود در تلفن خود غیرفعال کنید. برای دستگاه های iOS و اینجا برای Android به اینجا مراجعه کنید.

به کنترل‌های فعالیت موقعیت مکانی حساب خود بروید و اشتراک گذاری موقعیت مکانی خود را خاموش کنید ، Google  را از ذخیره مکان خود متوقف کنید.

برای رمزگذاری ارتباطات آنلاین و پنهان کردن مکان واقعی خود، از VPN (شبکه خصوصی مجازی) مانند Avira Free Mobile  Security  استفاده کنید.

ردیاب شناسه تبلیغاتی خود را غیرفعال کنید تا فعالیت های خود را با Avira Antivirus Security for Android از تبلیغات و دیگران مخفی نگه دارید.

 

برنامه‌های مخاطره آمیز و نشت داده‌های تلفن همراه

چیزی به عنوان یک برنامه کاملاً رایگان تلفن همراه وجود ندارد. برنامه‌های به اصطلاح خطرآفرین اغلب در فروشگاه‌های رسمی برنامه‌ها یافت می‌شوند و مطابق وعده داده شده عمل می‌کنند  اما بعد از نصب، برنامه داده های شخصی (و حتی شرکت ها) را استخراج می‌کند و آن‌ها را به یک سرور از راه دور می فرستد. در اینجا تبلیغ کنندگان و حتی مجرمان اینترنتی می توانند به آن دسترسی داشته باشند.

آیا می دانید بسیاری از توسعه دهندگان برنامه تلفن همراه از تکنیک های کدگذاری ایمن اطلاع ندارند و می توانند ناخواسته آسیب پذیری ایجاد کنند؟ برنامه های تلفن همراه در درجه اول برای عملکرد نرم و انبوه ساخته شده اند که می تواند به هزینه امنیت تلفن همراه منجر شود. اگر هنوز کنجکاو هستید که چرا آنها هک می شوند ، پاسخ های دقیق تر آزمایشگاه های حفاظت Avira را در اینجا ببینید.

  • برای امنیت تلفن همراه خود به برنامه‌ها مجوز گسترده ندهید فقط به آنها اجازه دهید به آنچه برای عملکرد خود نیاز دارند دسترسی پیدا کنند. از دانلود هر برنامه‌ای که اطلاعات بیشتری از آنچه لازم است درخواست میکند، خودداری کنید.
  • از یک مدیر رمز عبور مانند Avira Password Manager Pro استفاده کنید. علاوه بر امنیت تلفن همراه و حساب های شما با گذرواژه‌های قوی، به شما هشدار می دهد که آیا داده های شما پس از نقض به سرقت رفته است یا خیر.
  • محافظت کاملی را انتخاب کنید که شامل Identity Safeguard باشد مانند امنیت Avira برای iOS و Android. این محصولات بررسی می کنند که آیا ایمیل شما به دلیل نقض امنیت به خطر افتاده است یا خیر.
مطالب مشابه :  خطرات استفاده از Wi-Fi رایگان

 

Wi-Fi بدون امنیت

وسوسه انگیز است که وقتی بیرون هستید از یک نقطه اتصال بی سیم استفاده کنید، اما هرگز از آن برای دسترسی به خدمات محرمانه استفاده نکنید. یک مجرم اینترنتی می‌تواند از نقایص امنیتی موجود در شبکه های عمومی برای نظارت بر فعالیت شما، ثبت اطلاعات کارت خود در صورت خرید آنلاین استفاده کند و حتی به همه چیزهای دستگاه خود دسترسی پیدا کند! همیشه از VPN برای اتصال ایمن و خصوصی به Wi-Fi عمومی استفاده کنید.

 

 Siri!

تصور کنید در حال گفتگوی محرمانه با پزشک خود هستید. اگر Siri ناخواسته فعال باشد، می توان ضبط مکالمه (همراه با داده های همراه مانند موقعیت مکانی شما) را برای تجزیه و تحلیل و کنترل کیفیت به اپل و پیمانکاران آن ارسال کرد. خوشبختانه، Privacy Manager ، بخشی از Avira Free Mobile Security برای iOS ، از ارسال داده های شما جلوگیری می کند.

 

فیشینگ

آیا می‌دانید دستگاه های تلفن همراه محبوب ترین اهداف برای حملات فیشینگ به اطلاعات شخصی شما هستند؟ به دلایل زیادی کاربران موبایل آسیب پذیرتر هستند: آنها اغلب عجله بیشتری دارند و سریعاً ایمیل هایشان را بررسی می‌کنند. به علاوه، برنامه‌های ایمیل اطلاعات کمتری را نشان می دهند، بنابراین دیدن اطلاعات مهم مانند نام فرستنده دشوارتر است.

ضد فیشینگ: هرگز روی لینک‌های ناشناخته یا پیوستهای باز کلیک نکنید. فرستنده را در میز کار خود بررسی کنید و همیشه از یک آنتی ویروس معتمد برای محافظت در برابر انواع بدافزارها استفاده کنید. خوشبختانه، امنیت Avira برای Android و iOS همراه با Web  قبل از بارگیری سایت‌های آلوده و فیشینگ را مسدود می‌کند.

 

چشم های کنجکاو را از برنامه های خود دور نگه دارید

قرض دادن تلفن به شخصی برای برقراری تماس یا نشان دادن فیلم خنده دار رقص بزها در YouTube بی ضرر به نظر می‌رسد. اما به محض اینکه حواس شما پرت شود، آنها می‌توانند به سایر اطلاعات تلفن شما دسترسی پیدا کنند. با استفاده از Avira AppLock برای Android، ایجاد پین برای هر برنامه بسیار آسان است و از آن برای قفل کردن هر برنامه‌ای که می‌خواهید امن کنید، از تماس‌های Skype گرفته تا چت‌های WhatsApp ،Geo Lock را انتخاب کنید تا برنامه‌ها فقط وقتی در مکان خاصی مانند دفتر هستید قفل شود.

هرچه وابستگی ما به موبایل بیشتر شود، جذابیت آنها برای مجرمان اینترنتی، تبلیغ کنندگان و ردیاب ها بیشتر خواهد بود.

منبع: Avira

لطفا جهت مشاوره در انتخاب آنتی ویروس مناسب خود با این شماره 09224971053 تماس بگیرید.

 مارو در شبکه های اجتماعی خودتان به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

Main Menu x