بلاگ سافت‌یاب مرجع آنلاین معرفی، ارزیابی و بررسی تخصصی نرم‌افزارهای اورجینال

بررسی جامع ویروس‌کش McAfee

McAfee Logo

معرفی ویروس‌کش McAfee

بررسی جامع ویروس‌کش McAfee

کمپانی McAfee

McAfee یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین کمپانی‌های ساخت ویروس‌کش و محصولات امنیتی برای انواع سیستم عامل‌ها می‌باشد. کمپانی McAfee در سال 1987 توسط John McAfee طی امضای قراردادی بین مایکروسافت و John McAfee صورت گرفت. ویروس‌کش‌ McAfee یکی از پیشگامان ارائه دهنده نرم افزارهای ویروس‌کش با 34 سال تجربه در حوزه محافظت از دستگاه‌ها می‌باشد. علاوه بر قابلیت ضدویروس آن، McAfee همچنین مجموعه ای از اسکن‌ها، تنظیمات سیستم، رمزگذاری و فایروال را برای اطمینان از اینکه دستگاه شما در بهترین حالت و بدون ویروس و یا تهدید است ارائه می‌دهد.

john mcafee

McAfee شرکت امنیت سایبری مبتنی بر ابر است و با الهام از قدرت همکاری مشترک، راهکارهای سازمانی و مصرفی ایجاد می‌کند که دنیای ما را به مکانی امن‌تر تبدیل ‌کند. پلتفرم امنیتی جامع و خودکار ابر در راهکارهای امنیتی همزیستی و ارتباط ایجاد می‌کند و اطلاعات تهدیدی را در دنیای دیجیتال به اشتراک می‌گذارد. بنابراین شما می توانید از طریق یک سیستم مدیریت واحد، امنیت همه چیز را در محیط و فضای ابری هماهنگ کرده و جریان کار را با کارآیی بهتر تنظیم کنید. McAfee با همه محصولات امنیتی و تهدیدهای جدید ماهرانه سازگار می‌شود و امکاناتی را برای شما فراهم می‌آورد که بتوانید با خیال راحت و امنیتی 100 درصد در محیط اینترنت به وبگردی بپردازید و همچنین از ورود بدافزارها و ویروس ها به سیستم خود جلوگیری کنید.

 

کنسول مدیریتی McAfee 

محصولات امنیتی McAfee از سالیان گذشته همواره مورد توجه فعالان عرصه فناوری اطاعات بوده است. در کنار امکانات و محصولات مختلف آنچه بیش از هر چیز در بین علاقمندان به محصولات مکافی مورد توجه قرار گرفته است، امکانات و ویژکی های منحصر به فرد کنسول مدریتی McAfee است . این کنسول مدیریتی ePolicy Orchestrator نام دارد که به اختصار EPO نامیده می‌شود و مرجع اصلی مدیران امنیتی شبکه است. بدون شک می توان Epo را کنسول مدیریتی و اطلاعاتی بسیار قویتر از محصولات مشابه دانست. سفیر Agent McAfee بسیار دقیق عمل می‌کند و اطلاعاتی که اعلام می‌کند کاملا قابل استناد است و کاربر را از کلیه موارد مورد نظر خود مطلع می‌سازد. ویژگی‌های مدیریتی EPO را میتوان گزارش گیری و خودکارسازی انجام امور و بهینه سازی ویژگی‌های سازمانی با شعب گسترده و مدیریت عمومی نام برد.

 

mcafee

امتیازات منحصربه فرد McAfee

  • کنترل محتوای پیام‌های الکترونیکی
  •  کنترل فایل‌های پیوست (Attachment) پیام های الکترونیک قبل از دسترس کاربر
  • خارج کردن بعضی از امکانات و تنظیمات از دسترس کاربر عادی
  •  امکان کنترل انواع بسیار زیادی از فایل‌های فشرده و آرشیو
  •  امکان بروز رسانی از طریق چندین دستگاه سرویس دهنده موجود در سطح شبکه
  • نصب نرم افزار توسط برنامه نصب مایکروسافت (MSI)
  • سازگاری با ویندوز ویستا

 

عملکرد McAfee

مدیریت متمرکز:

McAfee از طریق سرور مدیریت متمرکز سیاست‌های خود به شما یک دیدگاه کلی نسبت به وضعیت ریسک موجود ارائه می‌دهد و شما می‌توانید سیستم‌های امنیتی خود را اعمال و نقش‌های مدیریتی لازم را پیاده سازی کنید.

 

 شناسایی بد افزار:

شناسایی و تشخیص داده‌های مهم و حساس تأمین امنیت McAfee در سه قدم انجام می‌شود:

  • فهرست سازی از داده‌های موجود
  • دسته بندی داده‌ها
  • اصلاح داده‌های ناقض سیاست‌های امنیتی

 

اعمال سیاست‌های امنیتی

سیاست‌های امنیتی برای داده‌هایی که قصد ترک شبکه سازمان را دارند از طریق در هم آمیختن با درگاه‌های شبکه برای اطلاعاتی که از طریق ایمیل، وب میل، پیام رسانه‌ها، بلاگ‌ها ، پورتال‌ها، HTTP/HTTPS و FTP اعمال می‌شوند.

 

محافظت در زمان واقعی

با بررسی تمام ترافیک شبکه بدون در نظر گرفتن اطلاعاتی که سیاست‌های امنیتی را نقض کرده‌اند به کاربران این امکان را می‌دهد که با بررسی و تحلیل داده‌ها در زمان واقعی و کشف ریسک‌های ناشناخته به سرعت از سابقه موجود استفاده کرده و داده‌های حساس، نحوه استفاده، کاربران آن‌ها و مقصد آن‎‌ها را شناسایی کنند.

 

شناسایی ویروس قبل از بارگیری

هر گاه برای دانلود فایلی روی لینک بارگیری آن کلیک می‌کنید مکافی قبل از شروع دانلود آن را اسکن می‌کند و در نتیجه باعث عدم ورود ویروس و نرم افزارهای مخرب به کامپیوتر می‌شود. McAfee بسته به تنظیمات سطح حفاظتی، یا دانلود را متوقف کرده و یا جهت ادامه دانلود درخواست مجوز می‌نماید. این قابلیت به وبسایت‌هایی که بازدید می‌کنید بستگی دارد. برای مثال، هنگامی که در Google سرچ می‌کنید، McAfee هر سایت را اسکن کرده تا شما بدانید که آیا روی لینک کلیک کنید یا خیر. این قابلیت روی سایت‌های رسانه اجتماعی نیز نظارت دارد تا به کاربر این اطمینان را بدهد که هرگز لینک‌های مخرب و یا محتوای مضر را دانلود نکند.

مطالب مشابه :  تعریف ویروس یاب از زبان G Data

 

شناسائی ویروس در حافظه

ویروس‌ها و دیگر برنامه‌های مزاحم لزوماً نباید اثری از خود بر روی دیسک به جا بگذارند و یا فایلی ایجاد کنند تا بتوانند عملیات مخرب خود را انجام دهند. McAfee هر گونه ویروس و برنامه مخربی را در حافظه کامپیوتر شناسائی کرده و آن را پاک می‌کند. بدین ترتیب ویروس‌هایی مانند  SQL Slammer و Code Red که فقط در حافظه جایگزین می‌شوند، به راحتی توسط McAfee قابل شناسائی و پاک سازی هستند.

 

حجم کم ویروس‌کش McAfee

ویروس‌کش McAfee در مقایسه با دیگر نرم افزارهای مشابه دارای حجم بسیار کمی است. بدین ترتیب، توزیع و نصب اولیه و پس از آن، به روز رسانی نرم افزار در شبکه بسیار سریع بوده و تاثیری بر روی ترافیک شبکه نخواهد داشت.


سرعت ویروس‌کش McAfee

 بدون شک می توان گفت که اجرای هر ویروس کش در پس زمینه بر روی کامپیوتر تاثیر می‌گذارد. McAfee به طور متوسط تنها 1 ثانیه سرعت کامپیوتر را کاهش می‌دهد. این مقدار کاهش، پیشرفت بسیار خوبی است زیرا اکثر ویروس‌کش پردازش یارانه را 3 ثانیه کاهش می‌دهند. McAfee فضایی حدود 22 مگابایت از حافظه رم یک رایانه با رم 2 گیگابایت را مصرف می‌کند.

با طراحی مجدد نرم افزار VirusScan Enterprise و بکارگیری فن‌آوری‌های نوین در آن، نرم افزار به خودی خود سریعتر شده است. همچنین با استفاده از روش Scan Caching دیگر لزومی به کنترل چند باره فایل‌های سالم نیست. تنها فایل‌هایی کنترل می‌شوند که جدیداً ایجاد شده‌اند و یا تغییراتی در آنها صورت گرفته است. بعلاوه با درجه بندی فایل‌ها، می‌توان فایل‌هایی را که خطر بیشتری آن‌ها را تهدید می‌کند، (مانند فایل‌های Office) با دقت بیشتری کنترل کرد و فایل‌هایی را که امکان آلودگی کمتری دارند (مانند فایل‌های بایگانی) بطور عادی کنترل نمود.

 

بروز رسانی نرم افزار

نرم افزار  McAfee دارای ابزار Auto Update است که امکانات و روش های متعددی برای بروز رسانی نرم افزار فراهم می‌کند. از جمله به روز رسانی سریع و خودکار نرم افزار از طریق Mpped Drive, Local Drive, UNC share, ftp, http عمل بروز رسانی می‌تواند زمان بندی شود، در صورت توقف از نقطه‌ای که متوقف شده مجدداً ادامه پیدا کند و نوع بروز رسانی (مانند: Service pack, Hot Fix, Engine و …) نیز معین شود.

mcafee antivvirus

 

پشتیبانی مشتری

پشتیبانی ارائه شده توسط McAfee کامل، کارآمد و بسیار قابل اعتماد است. علاوه بر وجود پایگاه دانش قوی، که خدمات مشاوره به منظور پاسخگویی سوالات کاربران را برعهده دارد، امکان تماس با پشتیبانی از طریق چت، ایمیل یا تلفن نیز وجود دارد. پایگاه دانش به منظور پشتیبانی فنی، خدمات مشتری و McAfee TechMaster سازماندهی شده است. هر یک از این دسته‌های پشتیبانی، متشکل از سوالات رایج و همچنین شامل برخی از آموزش‌های مفید دستی است. به منظور خدمات سریعتر، McAfee تکنسین مجازی ارائه می‌دهد که شما می‌توانید بر روی دستگاه خود دانلود کرده و اجرا کنید.

McAfee در واقع تقریبا تمام آزمایشگاه های مستقل، از جمله آزمایشات ICSA Labs و آزمایشات West Coast Labs را گذرانده است و دارای امتیاز و جوایز بسیاری است. در آزمونی که توسط West Coast Labs برای مقایسه آنتی ویروس‌ها انجام گرفت، McAfee بر روی سایر برنامه‌های پیشرو ویروس‌کش، با فایل‌های مخرب ارائه شده توسط WCL و McAfee آزمایش شد. McAfee توانایی‌های تکنولوژیکی خود را ثابت کرد و قادر به شناسایی 96 درصد فایل‌های مضر ارائه شده توسط WCL و 99 درصد از فایل‌ها در مجموعه McAfee بود. McAfee  در آزمایشگاه-Comparatives نیز مورد آزمایش قرار گرفت و بالاترین امتیاز را دریافت نمود.

امروزه محصولات McAfee در نقاط مختلف دنیا برای تامین امنیت کاربران در لایه های مختلف شبکه محبوبیت فراوانی دارند. سافتیاب نماینده فروش محصولات McAfee در ایران می‌باشد.
لطفا جهت دریافت اطلاعات بیشتر و قیمت محصولات به این لینک مراجعه فرمایید.

 

منبع: McAfee 

لطفا مارو در شبکه های اجتماعی خودتان به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

Main Menu x