بلاگ سافت‌یاب مرجع آنلاین معرفی، ارزیابی و بررسی تخصصی نرم‌افزارهای اورجینال

 Windows Server 2019

 Windows Server 2019

 Windows Server 2019

تفاوت نسخه‌های Essentials ،Standard و Datacenter

Windows Server 2019 در حال حاضر جدیدترین نسخه سیستم عامل سرور است که توسط مایکروسافت منتشر شده است و از اکتبر 2018 در دسترس است. ویندوز سرور 2019 بر اساس استحکام نسخه قبلی مایکروسافت، ویندوز سرور 2016 ساخته شده است. عملکرد نسخه 2019 فرصت های جدیدی را در مورد محیط‌های ترکیبی ابر، ذخیره سازی، امنیت و مدیریت ارائه می‌دهد.

Windows Server 2019 دارای سه نسخه است Essentials ،Standard و Datacenter همانطور که از نام آن‌ها مشخص است، آن‌ها برای سازمان‌هایی با اندازه‌های مختلف و با مجازی سازی و نیازهای مرکز داده متفاوت طراحی شده اند.

Windows Server 2019 Essentials کاملاً با نیازهای یک زیرساخت کوچک مطابقت دارد، در حالی که نسخه Datacenter وسیع ترین طیف عملکردها را در میان سایر سیستم عامل‌های سرور مایکروسافت ارائه می‌دهد. هدف این پست وبلاگ برجسته کردن ویژگی های اصلی هر نسخه و نیازهایی است که آنها باید برآورده کنند.

ویژگی‌های کلیدی  Windows Server 2019 Essentials

این نسخه برای شرکت‌های کوچک با حداکثر 25 کاربر و 50 دستگاه طراحی شده است. شایان ذکر است که مایکروسافت کاربران خود را تشویق می‌کند تا از Windows Server Essentials به Microsoft 365 بروند، که جدیدترین راه حل این شرکت برای مشتریان مشاغل کوچک است. بر اساس مستندات آن‌ها، مایکروسافت 365 قابلیت جدیدی برای ذخیره سازی داده‌ها، اشتراک گذاری، حفاظت و غیره ارائه می‌دهد. با این وجود،Windows Server Essentials  دارای ویژگی‌های کافی برای برآوردن نیازهای یک زیرساخت کوچک است.

نسخه 2019 درست مانند نسخه قبلی خود، Windows Server 2016 Essentials ، امکان ادغام با سرویس‌های بازیابی سایت  Azure  را فراهم می‌کند. این ویژگی به شما کمک می‌کند تا در صورت خرابی سخت افزار یا سایر مشکلات، هنگامی که ماشین مجازی (VM)  یا میزبان آن خراب می‌شود، تداوم تجارت را حفظ کنید. این قابلیت به شما امکان می‌دهد‌VM ها را در حالت زمان واقعی به یک مخزن پشتیبان در Azure تکرار کنید. در صورت وقوع فاجعه، می‌توانید از نسخه تکراری باز نمانید و عملیات مهم تجاری خود را از سر بگیرید.

نسخه 2019 Essentials همچنین ادغام با شبکه مجازی Azure را ممکن می‌سازد. انتقال منابع سازمان به ابر می‌تواند یک موضوع پیچیده باشد. راه درست این است که زمان کافی برای این فرآیند اختصاص داده و مرحله به مرحله آن را انجام دهید.

Windows Server 2019 Essentials  به نوبه خود باعث می شود منابع و فرآیندهایی که در Azure در حال اجرا هستند به نظر برسند که در شبکه محلی شما قرار دارند. این به سازمان ها اجازه می دهد منابع خود را به صورت یکپارچه به ابر منتقل کنند.

یکی از مواردی که Windows Server 2019 Essentials را از نسخه 2016 متمایز می کند این است که قابلیت Experience Role  حذف شده است. در عمل، این بدان معناست که تمام کارهای مربوط به مدیریت و پیکربندی باید به صورت دستی انجام شود. علاوه بر این، پشتیبان گیری مشتری و دسترسی به وب از راه دور دیگر قابل دسترسی نیست.

نسخه Windows Server 2019 Standard 

نسخه استاندارد برای محیط های فیزیکی یا حداقل مجازی سازی طراحی شده است. در مورد حداکثر تعداد کاربران، بر اساس CAL یا الزامات مجوز دسترسی مشتری است. به طور کلی، نسخه استاندارد قابلیت‌های اصلی ویندوز سرور را ارائه می دهد.

نسخه استاندارد عملیات ترکیبی را در محیط Azure فعال می‌کند. می‌توانید داده‌ها و همچنین تنظیمات امنیتی و سایر تنظیمات را از سیستم‌های قدیمی به ویندوز سرور 2019 یا ابر Azure ذخیره و منتقل کنید. عملکرد نسخه استاندارد به شما امکان می‌دهد با همگام سازی سرورهای فایل با Azure ، اشتراک گذاری فایل‌های شرکت خود را متمرکز کنید. با این کار، انعطاف پذیری و عملکرد یک سرور فایل محلی حفظ می‌شود. علاوه بر این ، برنامه های کاربردی که در شبکه محلی شما اجرا می‌شوند می‌توانند از انواع نوآوری‌ها در ابر مانند هوش مصنوعی یا اینترنت اشیاء استفاده کنند.

مطالب مشابه :  بررسی راهکارهای امنیت سایبری صنعتی Kaspersky

وقتی صحبت از مجازی سازی می‌شود، Windows Server 2019 Standard  شامل مجوز برای دو OSE (محیط سیستم عامل) یا VMs  به ازای هر مجوز، به علاوه یک میزبان Hyper-V است. اگر بهVM های بیشتری در زیرساخت خود نیاز دارید، مجوزهای اضافی باید خریداری شود. برای مقایسه، تعداد VM های پشتیبانی شده در Windows Server Datacenter نامحدود است.

ویژگی قابل توجه دیگر این است که نسخه استاندارد فقط تا دو ظرف Hyper-V را پشتیبانی می‌کند. تعداد ظروف ویندوز که نسخه پشتیبانی می‌کند نامحدود است. فقط برای مرجع، از ظروف و سرویس‌های خرد می‌توان برای کمک به شما در ایجاد برنامه‌های بومی ابر و مدرن سازی برنامه‌های سنتی استفاده کرد. با این کار ، محتویات لینوکس و ویندوز را می‌توان در کنار هم اجرا کرد.

تفاوت دیگر به ماکت‌های ذخیره سازی مربوط می‌شود، که عملکردی است که امکان تکرار بین سرورها را برای اهداف بازیابی بلایا فراهم می‌کند. هیچ محدودیتی در نسخه Datacenter وجود ندارد، در حالی که حجم موجود در نسخه استاندارد به 2 ترابایت محدود می‌شود.

خرید نسخه Windows Server 2019 Standard 

نسخه Windows Server Datacenter

نسخه Datacenter با نیازهای مراکز داده بسیار مجازی و محیط‌های ابری مطابقت دارد. این قابلیت Windows Server 2019 Standard  را ارائه می‌دهد و از محدودیت‌های آن خالی است. شما می‌توانید هر تعداد ماشین مجازی، به علاوه یک میزبان Hyper-V در هر مجوز ایجاد کنید. همانطور که در بالا ذکر شد، نسخه Datacenter از تعداد نامحدودی ظروف Windows و Hyper-V پشتیبانی می‌کند. با این وجود، چند ویژگی دیگر وجود دارد که در هیچ نسخه دیگری از ویندوز سرور موجود نیست.

یکی از ویژگی‌هایی که فقط در Windows Server Datacenter ارائه می‌شود، کنترل کننده شبکه است. این امکان مدیریت زیرساخت‌های متمرکز را فراهم می‌کند و ابزارهایی را برای نظارت، پیکربندی و عیب یابی محیط شبکه مجازی سازی شده به صورت خودکار در اختیار شما قرار می‌دهد. به جای پیکربندی دستی دستگاه‌ها و خدمات شبکه، می‌توان از کنترلر شبکه برای خودکارسازی پیکربندی شبکه استفاده کرد.

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که فقط در نسخه Datacenter موجود است پشتیبانی از Guardian Hyper-V است. این به شما اطلاع می‌دهد که آیا مهماندار یا شرکت از میزبان های Hyper-V مطلع هستند. علاوه بر این‌، این سرویس می‌تواند به شما در مدیریت کلیدهای مورد نیاز برای راه اندازی یک ماشین مجازی محافظت شده کمک کند. حالت آفلاین سرویس Host Guardian به‌VM های محافظ اجازه می‌دهد در صورت عدم دسترسی به سرویس روشن شوند، هر چند فقط در صورتی که تنظیمات امنیتی میزبان Hyper-V شما تغییر نکرده باشد.

شایان ذکر است که نسخه Datacenter عملکردی را برای ایجاد یک زیرساخت فوق العاده همگرا ارائه می‌دهد. در حال حاضر، این یکی از مقرون به صرفه‌ترین و مقیاس پذیرترین راه حل‌ها برای ایجاد یک مرکز داده تعریف شده توسط نرم افزار است. به طور کلی، عملکرد یک زیرساخت فوق العاده همگرا به شما امکان می‌دهد منابع محاسباتی، ذخیره سازی و شبکه را در یک خوشه ادغام کنید، که راهی برای بهبود عملکرد و صرفه جویی در هزینه‌ها است.

منبع: nakivo

مقاله فوق را به رایگان دانلود کنید

لطفا جهت مشاوره در انتخاب آنتی ویروس مناسب خود با این شماره 09224971053 تماس بگیرید.

 مارو در شبکه های اجتماعی خودتان به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

Main Menu x