بلاگ سافت‌یاب مرجع آنلاین معرفی، ارزیابی و بررسی تخصصی نرم‌افزارهای اورجینال

7 نکته برای وب گردی ایمن در سال 2021

وب گردی ایمن

وب گردی ایمن

7 نکته برای وب گردی ایمن در سال 2021

وب گردی ایمن: امنیت آنلاین دغدغه‌ای است که در دنیای امروز هرگز از بین نمی‌رود. تهدیدات سایبری مانند وب سایت‌های فیشینگ، نرم افزارهای جاسوسی و حملات باج افزاری یکی از بدترین مسائل در امنیت سایبری امروز است.

طبق تحقیقات انجام شده، هکرهای مخرب به رایانه‌ها و شبکه‌ها حمله می‌کنند و از هر سه آمریکایی یک نفر را در هر 39 ثانیه قربانی می‌کنند. در حقیقت‌، نقض داده‌ها، حملات مخرب و هک در حال حاضر جزو 10 خطرات امنیتی اصلی هستند.

اگر کاربر اینترنتی نیستید، احتمال اینکه قربانی حملات سایبری شوید بسیار بیشتر می‌شود. با این حال‌، با رعایت برخی نکات ساده مرور ایمن، می‌توانید خود را در برابر این تهدیدها بسیار ایمن‌تر کنید.

بنابراین، ادامه مطلب را بخوانید تا دریابید که چگونه می‌توانید با استفاده از یک کاربر هوشمند اینترنت، بیشتر حملات هک را شکست دهید.

وب گردی ایمن

نکته شماره 1: درباره وب گردی ایمن اطلاعات کافی کسب کنید.
تعداد زیادی از تهدیدها در وب سایت‌ها پنهان می شوند. گاهی حتی سایت‌های ایمن نیز ناخودآگاه آنها را حمل می‌کنند. بنابراین، احتیاط در مورد وب سایت‌هایی که از آن‌ها بازدید می‌کنید بسیار مهم است.

 وب گردی ایمن
با خواندن دقیق آدرس وب سایت شروع کنید و مطمئن شوید که آدرس اینترنتی با https شروع می‌شود. هیچ کلمه خارجی یا غلط املایی در آدرس وجود ندارد. هیچ حرفی با اعداد جایگزین نشده است همچنین، قبل از نشانی اینترنتی، علامت قفل را بررسی کنید، این بدان معناست که سایت امن است.

به همین ترتیب، سعی کنید از تورنت یا سایت‌های اشتراک فایل خودداری کنید. آنها یک مرکز محبوب برای هکرها برای بارگذاری بدافزار و ترغیب کاربران به بارگیری آن بر روی سیستم‌های خود هستند. هنگامی که روی رایانه، اطلاعات و دستگاه شما قرار دارد، هر دو در دست هکر هستند.

نکته شماره 2: امنیت رمز عبور
گذرواژه‌های ایمن، قوی و هوشمندانه برای هر سایتی که نیاز به ورود به سیستم دارد، به ویژه حساب‌های ایمیل و رسانه‌های اجتماعی و همچنین سایت‌های بانکی و خرید ضروری است.

رمز عبور قوی

رمز عبور ایده آل ترکیبی از حروف بزرگ، کوچک، رقم و نویسه‌های ویژه مجاز است. از نام و سال تولد خود به عنوان رمز عبور خود استفاده نکنید. شکستن آن بسیار آسان است در عوض، به ترکیب‌های هوشمندانه فکر کنید. در مورد آن خلاق باشید.

سعی کنید از گذرواژه‌های منحصر به فرد برای هر حساب استفاده کنید. متناوبا، شما همچنین می‌توانید از یک مدیر رمز عبور استفاده کنید که تمام کارها برای شما انجام دهد، از جمله رمزگذاری اطلاعات ورود به سیستم و رمزهای عبور شما را برای شما به خاطر بسپارد.

همچنین به یاد داشته باشید که پس از اتمام کار روزمره خود، از سایت‌های بانکی و تجارت الکترونیکی خارج شوید، فقط مرورگر را نبندید. اکثر وب سایت‌ها فقط برای بستن مرورگر از سیستم شما خارج نمی‌شوند. بنابراین‌، از سیستم خارج شوید و این در را برای مهاجمان باز نگذارید تا امنیت شما را دستکاری کنند.

نکته شماره 3: احراز هویت دو عاملی
این یک اقدام ایمنی اساسی در برابر هک و حملات سرقت هویت است. احراز هویت دو عاملی میزان استفاده از وب و مکان فیزیکی شما را که معمولاً از آن وارد سیستم می‌شوید پیگیری می کند.

احراز هویت دو عاملی

اگر شخصی از کشوری دیگر وارد حساب شما شود، فوراً از طریق ایمیل یا پیام فوری (بسته به تنظیمات شما) به شما هشدار می‌دهد و تأیید می‌کند که کاربر واقعاً شما هستید. پس از تأیید، هکر حساب شما را قفل می‌کند.

همچنین در صورت فراموش کردن گذرواژه یا اگر هکری به صورت دستی تلاش می‌کند رمز عبور شما را بررسی کند، این یک ابزار امنیتی مهم است. می‌توانید رمز عبور خود را با استفاده از مجوز دوم بازنشانی کرده و حساب خود را به راحتی پس بگیرید.

نکته 4: اغلب کوکی‌ها و حافظه‌های ذخیره سازی خود را پاک کنید
شما باید کوکی‌ها را در مرورگر خود مجاز کنید زیرا امروزه بسیاری از سایت‌ها از آن‌ها برای ردیابی استفاده از وب شما استفاده می‌کنند. تا زمانی که این اجازه را ندهید،سایت‌ها به شما اجازه نمی‌دهند وب گردی ایمن داشته باشید. بنابراین، این چیزی است که در اکثر شرایط نمی‌توانید از آن اجتناب کنید.

  • پاک کردن حافظه پنهان
    اگر نمی دانید، کوکی‌ها بسته‌هایی از داده‌ها هستند که روی دستگاه شما ذخیره می‌شوند تا اطلاعات خاصی مانند اولویت‌های وب سایت شما، موارد سبد خرید، علایق آنلاین و غیره را ردیابی کنند. در اصل، کوکی‌ها به عنوان ردیاب عادات آنلاین عمل می‌کنند.
  • پاک کردن کوکی ها
    پاک کردن مرتب کوکی ها و حافظه پنهان ، مرور ایمن تری را ایجاد می کند و از تبلیغات هدفمند شرکت های تبلیغاتی جلوگیری می کند. علاوه بر این ، جعل هویت هویت آنلاین شما دشوار می شود.
مطالب مشابه :  آفیس 2021 یا مایکروسافت 365

نکته 5: از استفاده Wi-Fi عمومی خودداری کنید
شبکه‌های Wi-Fi عمومی از نظر امنیت مانند شبکه خانگی شما بهینه نشده‌اند. به همین دلیل است که نقاط داغ عمومی بهشت ​​هکرها هستند. آن‌ها مجبور نیستند کار زیادی برای نقض امنیت و دسترسی آسان به تهاجم به دستگاه‌های کاربر انجام دهند.

از وای فای عمومی اجتناب کنید
در بسیاری از موارد متوجه خواهید شد که می‌توانید دو یا چند شبکه Wi-Fi متفاوت را از یک کافه یا مرکز خریدی که در آن بازدید می‌کنید با تغییرات کوچک در نام‌ها مشاهده کنید. این به این دلیل است که هکرها شبکه‌های کلون را در مکان‌های عمومی ایجاد کرده‌اند تا از وای فای که سعی می‌کنید به شما متصل شود تقلید کنند.

اگر مراقب نباشید و قبل از اتصال، شبکه واقعی را تأیید نکنید (که در صورت وجود شبکه تجاری دشوار است)، دسترسی دستگاه خود را به هکرها در یک صفحه واگذار کرده اید.

بنابراین تا آنجا که ممکن است، از استفاده از آنها فقط به عنوان یک عادت آنلاین خودداری کنید. در صورت لزوم از داده‌های تلفن همراه خود استفاده کنید.

نکته شماره 6: سیستم عامل خود را به طور مرتب به روز کنید
بسیاری از به روز رسانی‌های سیستم عامل حاوی وصله‌هایی برای آسیب پذیری‌های امنیتی هستند. به همین دلیل است که شما همیشه باید بلافاصله به محض دسترسی به روزرسانی‌ها را نصب کنید.

به روز رسانی سیستم عامل
این روش خوبی برای حفظ امنیت و به روز بودن سیستم در برابر تعدادی از مسائل امنیتی است. اگر در مورد آن تنبل هستید، هکرها می‌توانند به راحتی از این فرصت برای رایانه شما استفاده کنند.

با این حال، اگر از نرم افزارهای امنیتی استفاده می‌کنید یا اگر ویندوز شما روی به روزرسانی خودکار تنظیم شده است، تمام به روزرسانی‌ها را نصب می‌کند که شما را از انجام دستی باز می‌دارد.

نکته 7: برای خود یک نرم افزار آنتی ویروس تهیه کنید
در نهایت، نرم افزار آنتی ویروس شما مانند محافظ شخصی شما به صورت آنلاین عمل می‌کند و به طور خودکار و کارآمد شما را از انبوه تهدیدات آنلاین نجات می‌دهد. حتی در جایی که احتمالاً نمی‌توانید نگهبان خود باشید.

یک برنامه آنتی ویروس خوب شامل چندین لایه حفاظت و بسیاری از ویژگی‌های پیشرفته مانند فایروال‌، باج افزار و محافظت از نرم افزارهای جاسوسی، حفاظت از هویت، VPN و غیره است.

آنتی ویروس
فایروال در برابر تهدیدات شبکه بسیار مثر است و دسترسی مهاجمان به سیستم شما را مسدود می‌کند. به طور مشابه، VPN یک ابزار فوق العاده مفید برای رمزگذاری فعالیت آنلاین و مکان فیزیکی شما و پنهان کردن هویت شما به صورت آنلاین است.

با این حال، به دنبال VPN رایگان نباشید. در بیشتر موارد، این فقط یک تله است که اطلاعات خود را بدست آورید و به اشخاص ثالث بفروشید.

همیشه تحقیقات خود را انجام دهید و یک محصول آنتی ویروس خوب پیدا کنید که مناسب نیازهای شما باشد و یک راه حل امنیتی کامل در اختیار شما قرار دهد. همانطور که کوین میتنیک هکر کلاه سفید می گوید، امنیت آنتی ویروس “ضروری است”.

 

نکته نهایی
همانطور که در بالا توضیح داده شد، می‌توانید از نکات و ترفندهای کوچک زیادی برای حفظ امنیت خود در اینترنت استفاده کنید. به یاد داشته باشید، مراقبت آنلاین فقط کمی تلاش می‌برد در حالی که اگر سهل انگاری کنید می‌تواند هزینه‌های هنگفتی را برای شما به همراه داشته باشد.

موج سواری ایمن از شما می‌خواهد که از آخرین روندهای امنیت سایبری و الزامات ایمنی شخصی مطلع باشید. این یک بازی تغییر تاکتیک با گذشت زمان است زیرا هکرها نیز دائماً در حال پیشرفت و توسعه روش‌های حمله خود هستند.

گاهی مقالات مربوط به امنیت سایبری را در سایت سافت یاب بخوانید و با خیالی راحت وب گردی ایمن داشته باشید. باور کنید یا نه ، اما کمی احتیاط می‌تواند راهگشا باشد.

منبع: proficientblogging

مقاله فوق را به رایگان دانلود کنید

لطفا جهت مشاوره در انتخاب آنتی ویروس مناسب خود با این شماره 09224971053 تماس بگیرید.

 مارو در شبکه های اجتماعی خودتان به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

Main Menu x