بلاگ سافت‌یاب مرجع آنلاین معرفی، ارزیابی و بررسی تخصصی نرم‌افزارهای اورجینال

حملات سایبری به صدها شرکت در جهان

حملات سایبری

حملات سایبری

حملات سایبری به صدها شرکت در جهان

صدها شرکت در جهان هدف یک حمله ‘بزرگ’ سایبری قرار گرفتند

حمله باج‌افزاری REvil که روز جمعه ۲ ژوئن 2021 صورت گرفت، یکی از شدیدترین حملات سایبری با هدف باج‌گیری می‌باشد که اخیرا روندی افزایشی داشته است.
REvil با نفوذ به شرکت آمریکایی کاسیا وارد سیستم برخی مشتریان آن شد و از آن طریق تعداد زیادی از آنها را هک کرد. به این ترتیب یک زنجیره واکنشی ایجاد شد و به سرعت صدها رایانه شرکت‌های مختلف در سراسر جهان را هک کردند.

روز یکشنبه کاخ سفید اعلام کرد: برای کمک،(ارزیابی‌های مربوط به تهدیدهای ملی) با قربانیان این حمله سایبری  در تماس است.
در این حمله چندین مدرسه، نهاد عمومی، شرکت‌های مسافرتی و تفریحی و همین طور موسسات حسابداری و اعتباری مورد هدف قرار گرفته‌اند.
پیش از این چند شرکت امنیت سایبری گروه REvil را به عنوان مظنون اصلی این حمله معرفی کرده بودند، اما بیانیه یکشنبه شب این گروه اولین موضع‌گیری عمومی آن‌ها بود که در آن مسئولیت حمله را برعهده گرفتند. به نظر می‌رسد حمله باج افزاری که با استفاده از نرم افزار شرکت کاسیا انجام شده و فعالیت شرکت‌های مختلف در سراسر جهان را مختل کرده بود، اکنون وارد مرحله جدیدی شده است.

در همین راستا مجرمان سایبری عامل این حمله خواهان ۷۰ میلیون دلار باج به صورت رمز-ارز هستند تا اطلاعات دسترسی به داده‌های هک شده را بازگردانند. تقاضای باج در وبلاگی پست شده بود که به طور معمول گروه هکری REvil از آن استفاده می‌کند. این گروه به روسیه یکی از پیشرفته‌ترین و شناخته شده‌ترین باندهای باجگیری سایبری در دنیا سبت داده شده است.

مطالب مشابه :  حمله سایبری به بیمارستان‌ها

ransomware2

 بزرگترین حملات سایبری وب‌سایت‌ها  

این گروه دارای ساختارهای زیر مجموعه‌ای می‌باشند به همین دلیل به راحتی نمی‌توان مشخص کرد چه کسی از جانب هکرها سخن می‌گوید.

یکی از مدیران ارشد کاسیا اعلام کرد این شرکت از باج درخواستی هکرها مطلع بوده اما از اظهار نظر بیشتر در این باره خودداری کرد. طبق گزارشی که شرکت امنیت سایبریESET منتشر کرده تعدادی از کشورها تحت تأثیر حمله سایبری این گروه قرار گرفته‌اند. همچنین روز گذشته یک فروشگاه زنجیره‌ای سوئدی اعلام کرد صدها شعبه بسته شده‌اند زیرا صندوق‌های آن از کار افتاده‌ است.

این در حالی است که مدارس، سازمان‌های دولتی کوچک، سازمان‌های مسافرتی و تفریحی، اتحادیه‌های اعتباری و حسابداری با حمله باج افزاری روبرو شده‌اند و قربانیان این حمله همچنان در حال افزایش است.

سازمان اطلاعاتی آمریکا می گوید روسیه عامل حملات جدی سایبری است.
نهادهای اطلاعاتی در بیانیه مشترکی می گویند که به باور آنها در جریان این حمله اطلاعات، کمتر از ده سازمان دولتی دستخوش قرار گرفت، حمله ای که همچنان ادامه دارد…..

 

منبع: حملات سایبری 

لطفا جهت مشاوره در انتخاب آنتی ویروس مناسب خود با این شماره 09224971053 تماس بگیرید.

 ما را در شبکه های اجتماعی خودتان به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

Main Menu x