بلاگ سافت‌یاب مرجع آنلاین معرفی، ارزیابی و بررسی تخصصی نرم‌افزارهای اورجینال

خسارت‌های جهانی حملات سایبری

خسارت‌های جهانی حملات سایبری

خسارت‌های جهانی حملات سایبری

خسارت‌های جهانی حملات سایبری: اکنون حسارت‌های ناشی از حملات سایبری در جهان به بیش از 1 تریلیون دلار است که بیش از 50 درصد افزایش نسبت به سال 2018 است. سرقت IP و جرایم مالی حداقل 75 درصد از هزینه‌های حملات سایبری را به خود اختصاص داده و بیشترین تهدید را برای شرکت‌ها به همراه دارد. خسارت‌های وارد شده به شرکت‌ها شامل Downtime، شهرت برند و کاهش عملکرد است.

در گزارشی آمده است که حملات سایبری بیش از 1 تریلیون دلار یا فقط بیش از یک درصد تولید ناخالص داخلی جهانی برای اقتصاد جهان هزینه دارد که بیش از 50 درصد نسبت به سال 2018 است. فراتر از رقم جهانی باید دانست که 92 درصد شرکت‌ها اثرات فراتر از ضرر‌های پولی را احساس کرده‌اند.

 

هزینه حملات سایبری برای مشاغل کوچک و متوسط

حملات سایبری به همه مشاغل، به ویژه مشاغل کوچک و متوسط، مکرر، هدفمند و پیچیده‌تر می‌شوند. طبق مطالعه Accenture’s Cost of Crime Cyber، حدود 43٪ از حملات سایبری به مشاغل کوچک انجام می‌شود، اما تنها 14٪ برای دفاع از خود آماده هستند.

یک حمله سایبری نه تنها عملکرد عادی را مختل می‌کند، بلکه ممکن است به دارایی‌ها و زیر ساخت‌های مهم فناوری اطلاعات آسیب برساند که بازیابی آن‌ها بدون بودجه و منابع کاری غیر ممکن است.

مشاغل کوچک به همین دلیل برای دفاع از خود تلاش می‌کنند. طبق گزارشاتی دیگر در زمینه امنیت سایبری، تجارت‌های کوچک و متوسط در سراسر جهان تجربیات اخیرشان در مورد حملات سایبری را گزارش می‌دهند:

  • اقدامات امنیتی ناکافی: 45٪ می‌گویند که فرآیند‌های آن‌ها در کاهش حملات بی تأثیر است.
  • فراوانی حملات سایبری: 66٪ در 12 ماه گذشته حمله سایبری را تجربه کرده‌اند.
  • پیشینه حملات69٪ می‌گویند حملات سایبری هدف‌های بیشتری را در نظر می‌گیرند.

متداول‌ترین انواع حملات به مشاغل کوچک عبارتند از:

با درک اهداف حملات و عواقب، به عنوان یک رهبر بیزینس می‌توانید پتانسیل حملات سایبری را به حداقل برسانید، در تلاش های خود برای امنیت سایبری ارزش کسب کنید و حتی از حملات بعدی جلوگیری کنید.

 

هزینه طولانی مدت نقض داده‌ها

هزینه طولانی مدت نقض داده‌ها می‌تواند ماه‌ها تا سال‌ها ادامه داشته باشد و شامل هزینه‌های قابل توجهی است که شرکت‌ها از آن مطلع نیستند یا در برنامه ریزی خود پیش بینی نمی‌کنند.

این هزینه‌ها شامل از دست رفتن داده‌ها، ایجاد اختلال در کسب و کار، از دست دادن درآمد ناشی از توقف سیستم، هزینه‌های اطلاع رسانی یا حتی آسیب رساندن به اعتبار یک برند تجاری است. در تصویر زیر، تأثیراتی که ممکن است از سال اول تا سال سوم یک کسب و کار با آن روبرو شود را بیان می‌کنیم.

این بخش شامل هزینه‌های داده‌های از دست رفته، از بین رفتن درآمد کسب و کار به خاطر داون تایم سیستم، هزینه‌های اطلاع رسانی و آسیب رساندن به اعتبار یک شرکت و هزینه مشتریان از دست رفته است.

مطالب مشابه :   ویروس‌کش پادویش چگونه عمل می‌کند؟

Steve Grobman گفت: “شدت و دفعات حملات سایبری به مشاغل همچنان افزایش دارد زیرا تکنیک‌ها تکامل می‌یابند، فن آوری‌های جدید، سطح تهدید را گسترش می‌دهند و ماهیت کار در خانه و محیط‌های دور از دسترس گسترش می‌یابد. در حالی که صنعت و دولت از پیامد‌های مالی و امنیتی حملات سایبری و توقف برنامه ریزی نشده آگاه هستند، هزینه بررسی تخلفات و ایجاد اختلال در بهره‌وری هزینه‌های تأثیرگذار را کمتر ارزیابی می‌کنند. ما نیاز به درک بیشتری از تأثیر جامع ریسک سایبری و برنامه‌های موثر برای پاسخگویی و جلوگیری از حوادث سایبری با توجه به صد‌ها میلیارد دلار تأثیر مالی جهانی داریم.

رتبه امنیت سایبری در ایران

خسارت‌های جهانی حملات سایبری

هزینه‌های پنهان

سرقت دارایی‌های معنوی و مادی بسیار آسیب رسان است، اما برخی از بیشترین هزینه‌های جرایم اینترنتی که نادیده گرفته می‌شوند، از خسارت وارد شده به عملکرد شرکت ناشی می‌شود. بررسی دیگری نشان داد که 92 درصد از مشاغل احساس می‌کنند اثرات منفی دیگری نیز در تجارتشان فراتر از هزینه‌های مالی وجود دارد و ساعات کار خود را پس از یک حادثه سایبری از دست داده‌اند. این گزارش بیشتر به بررسی هزینه‌های پنهان و تأثیر و خسارت پایدار جرایم اینترنتی بر یک سازمان می‌پردازد، از جمله:

  • Downtime سیستم: داون تایم یک تجربه معمول برای حدود دو سوم سازمان‌های پاسخگو است. متوسط هزینه سازمان‌ها از طولانی‌ترین Downtime در سال 2019 ، 762.231 دلار بوده است. 33 درصد از پاسخ دهندگان در نظرسنجی اظهار داشته‌اند که حوادث امنیتی IT منجر به خرابی سیستم برای آن‌ها بین 100000 تا 500،000 دلار است.
  • کاهش بازدهی: در نتیجه توقف سیستم، سازمان‌ها به طور متوسط 9 ساعت کاری در هفته از دست دادند که منجر به کاهش کارایی شد. متوسط وقفه در عملیات 18 ساعت بود.
  • هزینه‌های رفع حملهبیشتر سازمان‌ها به طور متوسط 19 ساعت طول کشید تا از کشف یک حادثه به مرحله اصلاح برسند. بسیاری از حوادث امنیتی را می‌توان در خانه مدیریت کرد، اما حوادث عمده اغلب می‌تواند به مشاوره‌های خارجی با نرخ بالا نیاز داشته باشد که بخش قابل توجهی از هزینه یک حادثه در مقیاس بزرگ را تشکیل می‌دهد.
  • خسارت به اعتبار و نام برند: هزینه بازسازی تصویر شکل گرفته از برند، کار با مشاوره‌های خارجی برای کاهش آسیب برند یا استخدام کارمندان جدید برای جلوگیری از نشت اطلاعات و حوادث آینده بخشی از هزینه حملات سایبری است. 26 درصد از پاسخ دهندگان خسارت وارده به برند تجاری که از خرابی ناشی از حمله سایبری بود را تشخیص داده‌اند.

 

منبع: mcafee.com

لطفا جهت مشاوره در انتخاب آنتی ویروس مناسب خود با این شماره 09224971053 تماس بگیرید.

 مارو در شبکه های اجتماعی خودتان به اشتراک بگذارید.

برچسب پست ها “خسارت‌های جهانی حملات سایبری”

دیدگاهتان را بنویسید

Main Menu x