بلاگ سافت‌یاب مرجع آنلاین معرفی، ارزیابی و بررسی تخصصی نرم‌افزارهای اورجینال

بررسی عملکرد و ویژگی‌های ویروس‌کش Panda

بررسی عملکرد و ویژگی‌های ویروس‌کش Panda

معرفی ویروس‌کش Panda

بررسی عملکرد ویروس‌کش Panda

چکیده

بررسی عملکرد و ویژگی‌های ویروس‌کش Panda : یک شرکت امنیت رایانه ‌است که در سال ۱۹۹۰ توسط Mikel Urizarbarrena مدیرعامل سابق شرکت پاندا در کشور اسپانیا تأسیس شد. این شرکت در ابتدا فعالیت خود را بر روی تولید نرم‌افزارهای ویروس‌کش متمرکز کرده بود اما پس از مدتی فعالیت خود را در زمینه نرم‌افزارهای دیوار آتش، نرم‌افزارهای شناسایی‌کننده هرزنامه‌ها و جاسوس‌افزارها، فناوری‌های بازدارنده جرایم اینترنتی و دیگر ابزارهای امنیتی و مدیریت سیستم برای استفاده کاربران خانگی و تجاری گسترش داد. از جمله محصولات خاص شرکت پاندا می‌توان به فناوری TruPrevent اشاره کرد که برای جلوگیری از فعالیت ویروس‌های ناشناخته و مزاحم در نرم‌افزارهای امنیتی این شرکت بکار می‌رود. در نوامبر سال ۲۰۰۹ شرکت پاندا با معرفی اولین ویروس‌کش ابری در دنیا برای کاربران خانگی و تجاری موقعیت خود را در بازار نرم‌افزارهای امنیتی بهبود بخشید.

Panda علاوه بر این که برای شناسایی فایل‌های مخرب از آخرین تکنولوژی‌ها بهره می‌برد قادر است تا بدون کاهش کارآیی سیستم و با سرعتی فوق‌العاده انواع ویروس‌ها، کرم‌های اینترنتی، تروجان‌ها و … را شناسایی کرده و سیستمی ایمن را تحویل دهد. Panda دارای نرم افزارهایی می‌باشد که امکان اسکن سیستم برای یافتن انواع فایل‌های مخرب اعم از ویروس‌ها، کرم‌های اینترنتی‌، تروجان ها، جاسوس افزارها و … را فراهم می‌کند و قادر است با یک دیوار آتش قدرتمند در مقابل حملات مهاجمان ایستادگی کند. ویروس کش Panda  مقدار کمی از منابع سیستم را اشغال کرده و تنها زمانی به CPU و RAM بیشتری نیاز دارد که به یک تهدید امنیتی واکنش نشان می‌دهد به همین دلیل کاربران می توانند از نهایت کارایی سیستم بهره ببرند.

کلمات کلیدی: Panda، ویروس‌کش، راهکارهای امنیتی، آنتی ویروس

دانلود فایل وورد مقاله معرفی آنتی ویروس Panda

ویروس کش Panda

 

بررسی عملکرد و ویژگی‌های ویروس‌کش Panda

ویروس‌ کش Panda را می‌توان یکی از قدیمی‌ترین برندهای بازار ایران دانست که پیوسته سعی کرده در بازار حضور داشته باشد. شرکت سافت یاب از ابتدا نمایندگی این برند را بر عهده داشته و حضوری مستمر و پررنگ در این حوزه دارد. از این رو نتیجه بررسی‌ها و عملکرد این ویروس‌کش حرفه‌ای را در خلاصه‌ای در اختیار کاربران قرار داده‌ایم:

       امنیت کاربران خانگی، کاربران IOS و اندروید

  •  محافظت در برابر هر نوع ویروس، بدافزار قدیمی و کدهای مخرب بسیار جدید و ثبت نشده …. (موتور آنتی ویروس پاندا مجهز به تکنولوژی رفتار سنجی می باشد، تا از نفوذ هر گونه بدافزار جدید و ناشناخته به درون رایانه ها جلوگیری کند)
  •  محافظت در برابر کلاهبرداری‌های آنلاین،‌ سرقت اطلاعات محزمانه و حملات فیشینگ که غالباً در هنگام خرید و فزوش‌های اینترنتی و یا فعالیت‌های مالی آنلاین رخ می‌دهند.

محافظت از شبکه های بی سیم
Panda برای پیشگیری از ایجاد ارتباط‌های نا امن ورودی و خروجی در کامپیوتر شما، مجهز به قوی ترین فایروال دوطرفه جهان است. تمام نرم افزارهای Panda مجهز به ابزار اختصاصی امنیت اینترنت بی سیم و مدیریت شبکه‌های وای فای هستند تا از دسترسی و نفوذ غیرمجاز و یا حملات هک که معمولاً نامحسوس هستند به سرعت جلوگیری شود.

جلوگیری از کلاهبرداری های آنلاین و سرقت اطلاعات شخصی
ابزارهای امنیت اینترنت در برنامه پاندا شما را در برابر فریب‌های اینترنتی و کلاهبرداری‌های آنلاین محافظت می‌کند. این ابزارها برای شناسایی و جلوگیری از حملات Phishing و تغییر مسیر آدرس‌های امن اینترنتی به طرف وب سایت‌های تقلبی و آلوده مؤثر هستند.

مطالب مشابه :  چطور در عین جلوگیری از بدافزارها ویندوز 11 را دانلود کنیم؟

بهسازی سرعت و عملکرد کامپیوتر
با نصب Panda شما ابزارهای متنوعی را به صورت یکجا در اختیار خواهید داشت تا به وسیله آن‌ها، بتوانید سرعت و ظرفیت عملیاتی رایانه خود را افزایش دهید: ابزار مرتب کننده فایل‌ها برای دسترسی بهتر و سریعتر سیستم عامل به آن‌ها، ابزار پاکسازی فایل‌های قدیمی، پنهان و بی ارزش در سیستم که اشغال کننده اصلی حافظه محسوب می‌شوند، ابزار اسکن سیستم برای شناسایی و حذف خطاها و مشکلات احتمالی در رایانه شما و غیره …

بازیابی اطلاعات رایانه

درصورت بروز آلودگی‌های شدید ویروسی، به نحوی که کامپیوتر شما دچار اختلال عملیاتی شده باشد، می‌توانید با استفاده از CD و یا حافظه‌های فلش که مجهز به سیستم بازیابی باشند، کامپیوترتان را در حالت Safe Mode قرار داده و آن را به صورت کامل ویروس‌یابی و پاکسازی کنید.

 

قابلیت منحصر به فرد ویروس کش Panda

  1. Rescue Kit: این قابلیت می‌تواند هر نوع سیستمی را در شرایط اضطراری نجات دهد و سخت ترین فایل‌های مخرب را از بین ببرد.
  2. Wi-Fi Protection: این قابلیت می‌تواند هر نوع شبکه Wi-Fi را به طور کامل ایمن سازی نماید و مانع نشت اطلاعات مخرب در شبکه عمومی شود.
  3. Parental Control: یکی از بهترین برنامه های امنیتی برای حفاظت از دسترسی کودکان و نوجوانان به محتویات اطلاعاتی و اینترنتی نامناسب،‌ ناشایست و آلوده محسوب می‌شود. با نصب این نرم افزار، فعالیت‌های رایانه‌ای کودکان، نوجوانان و یا حتی کاربران فرعی رایانه هایتان تحت کنترل بگیرید و از نشت ناخواسته اطلاعات شخصی خود جلوگیری کنید.
  4. Password Manager: این قابلیت تمامی اطلاعات مهم و شخصی نظیر اطلاعات بانکی و رمزهای عبور را در یک محیط ایزوله رمزگذاری می‌کند تا به هیچ وجه قابل دسترسی نباشند و مهاجمان نتوانند به آن‌ها دسترسی پیدا کنند.
  5. File Encryption: با این قابلیت می‌توان هر نوع فایلی را به صورت پیشرفته رمزگذاری کرد تا حتی در صورت سرقت، قابل دسترسی نباشند.
  6. File Shredder: با این قابلیت می‌توان هر نوع فایلی را به صورت چندگانه و برای همیشه حذف نمود تا دیگر قابل بازگشت نباشند.
  7. TuneUp : این قابلیت به بهبود سرعت سیستم و بهینه سازی ویندوز که تأثیر به سزایی در عملکرد سیستم دارد کمک می‌کند.

جوایز

در ماه سپتامبر سال 2013  مؤسسه AV-Comparative محصولات امنیتی این شرکت را در مواجهه با خطرات در دنیای واقعی و میزان حفاظت آن‌ها و همچنین هشدارهای اشتباه هریک از آن‌ها در شناسایی خطرات مورد بررسی قرار داد.
در این آزمون ویروس کش پاندا توانست بدون ثبت هیچگونه هشدار خطا(false alarm) و با توانایی شناسایی 100% خطرات، نمره کامل را از آن خود کند. در این آزمون تنها سه محصول ضد ویروس توانستند 100% تهدیدها را شناسایی و پاکسازی نمایند.

بررسی عملکرد و ویژگی‌های ویروس‌کش Panda

نتیجه: پاندا یکی از سریع‌ترین و سبک‌ترین نرم افزارهای ویروس‌کش و امنیت اینترنت محسوب می‌شود. سرعت نصب، ویروس‌یابی و سایر ماژول های عملیاتی (مثل بروزرسانی) در این نرم افزار بسیار ساده و سریع انجام می‌شود. طبق بررسی‌ها سبد محصولات Panda یکی از کامل‌ترین و متنوع‌ترین مجموعه راهکارهای حفاظتی و نظارتی برای انواع رایانه ها و شبکه‌های سازمانی محسوب می‌شود. این محصولات، شامل نرم‌افزارها، سخت‌افزارها و نیز خدمات مبتنی بر وب است که علاوه بر پوشش هر نوع نیاز امنیتی، موفق به کسب جوایز و افتخارات بین المللی فراوانی شده‌اند.

Av-Comparative for Pandaa

دانلود فایل وورد مقاله معرفی آنتی ویروس Panda

لطفا مارو در شبکه های اجتماعی خودتان به اشتراک بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

Main Menu x